10 národních, tradičních a oblíbených jídel v Alžírsku

02.04.2023

Alžírská kuchyně je kombinací místních a středomořských chutí se silnými vlivy berberské, arabské, osmanské říše a Francie. Alžírská jídla jsou založena na místních surovinách a jsou často jednoduchá, ale chutná.

Bourek
Bourek

Seznam 10 národních, tradičních a oblíbených alžírských jídel:

  1. Kuskus: je alžírským národním jídlem a zároveň jedním z nejznámějších severoafrických pokrmů. Kuskus je drobné semolinové jídlo, které se často podává s dušenou zeleninou, masem nebo rybou a různými omáčkami.
  2. Chakhchoukha: Chakhchoukha je tradiční alžírské jídlo, které se skládá z kousků chleba smíchaných s rajčatovou omáčkou, masem (nejčastěji jehněčím) a kořením. Tento pokrm se často podává během svátků a zvláštních příležitostí.
  3. Tagine: Tagine je pomalu dušený pokrm, jehož název je odvozen od typické keramické nádoby, ve které se připravuje. Tagine může obsahovat různé kombinace masa, ryb, zeleniny a ovoce, ochucené různým kořením a bylinkami.
  4. Mhadjeb: Mhadjeb je alžírský plochý chléb z těsta, který se plní cibulí, rajčaty a kořením a poté se peče nebo smaží na pánvi. Je to oblíbený pokrm k snídani nebo obědu.
  5. Dolma: Dolma je zeleninová náplň nebo náplň z listů, jako jsou papriky, lilek, rajčata nebo vinné listy, které se plní rýží, mletým masem a kořením. Dolma se často ochucuje citronovou šťávou a podává se s jogurtovou omáčkou.
  6. Chorba: Chorba je hustá alžírská polévka, která obsahuje maso, zeleninu, těstoviny nebo rýži. Je ochucená kořením a podává se s chlebem.
  7. Bourek: Bourek je alžírský pokrm, který se skládá z tenkých plátků těsta, které se plní různými náplněmi, jako je maso, sýr, zelenina nebo ryby, a poté se pečou nebo smaží na pánvi. Bourek se často podává jako předkrm nebo jako součást širší nabídky jídel na večírcích a společenských akcích.
  8. Mechoui: Mechoui je tradiční alžírské jídlo, které se skládá z celého jehněčího nebo jezevčího masa pečeného na otevřeném ohni nebo grilu. Maso se marinuje v koření a bylinkách a poté se pomalu peče, aby získalo svou charakteristickou šťavnatost a chuť.
  9. Rechta: Rechta je tradiční alžírské jídlo, které se skládá z domácích nudlí podávaných s dušeným masem (nejčastěji kuřecím) a zeleninovou omáčkou. Rechta je oblíbeným pokrmem na svatebních hostinách a při jiných slavnostních příležitostech.
  10. Makrout: Makrout je tradiční alžírský dezert, který se skládá z datlové nebo ořechové náplně obalené v těstovinovém plátku a poté smažené nebo pečené. Makrout se pak namáčí do medu nebo sirupu a posype sezamovými semínky.

Těchto 10 tradičních a oblíbených alžírských jídel nabízí pestrou ochutnávku bohaté a rozmanité kuchyně této země. Alžírská kuchyně je charakteristická svým výrazným kořením, bylinkami a kombinací sladkých a slaných chutí, díky nimž jsou pokrmy nezapomenutelné.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového

Společnost COLORCODE, založená v roce 2008 v Jižní Koreji, prodává na našem trhu kosmetiku se značkou TERRAZEN prostřednictvím svého dooc. Pokud máte zájem o koupi této kosmetiky a hledáte recenze a zkušenosti těch, kteří si již značku TERRAZEN zakoupili, jste na správném místě.