10 národních, tradičních a oblíbených jídel v Austrálii

02.04.2023

Australská kuchyně je směsicí domácích a mezinárodních vlivů, které dohromady vytvářejí jedinečné a chutné pokrmy.

Zde je seznam 10 národních, tradičních a oblíbených jídel v Austrálii:

  1. Vegemite: Vegemite je tmavě hnědý slaný kvasnicový extrakt, který je v Austrálii oblíbenou pomazánkou na toasty. Je to jídlo, které většina Australanů buď miluje, nebo nenávidí, a je základem australské kuchyně.
  2. Meat pie: Meat pie je tradiční australské jídlo, které se skládá z křupavého těsta plněného masovou omáčkou. Masové koláče se často podávají s bramborovou kaší, hráškem a hovězí omáčkou.
  3. Lamingtons: Lamingtons jsou obdélníkové kousky piškotového dortu, které jsou potřené čokoládovou polevou a posypané kokosovou drobenkou. V Austrálii jsou oblíbeným zákuskem, který se často podává na večírcích a při jiných příležitostech.
  4. Pavlova: Pavlova je sladký dezert z pusinek, který byl pojmenován na počest ruské baletky Anny Pavlovové. Pavlova má tvrdou vnější stranu a měkký vnitřek a obvykle se zdobí šlehačkou a ovocem.
  5. Kangaroo steak: Klokaní steaky jsou v Austrálii stále oblíbenější, protože klokaní maso je chutné, zdravé a ekologické. Klokaní maso se podává v různých podobách včetně steaků, medailonků a klobás.
  6. Barramundi: Barramundi je oblíbená australská rybí specialita, která se často připravuje grilovaná, smažená nebo pečená. Její maso je bílé, šťavnaté a má jemnou chuť.
  7. Damper: Damper je tradiční australský chléb, který se vyrábí z jednoduchého těsta z mouky, vody a soli. Damper se tradičně peče v popelu nebo nad žhavým uhlím a je oblíbeným jídlem australských osadníků a při kempování.
  8. Anzac biscuits: Anzac biscuits jsou sladké a křupavé ovesné sušenky, které se tradičně pečou na Anzac Day (25. dubna) na počest australských a novozélandských vojáků. Sušenky obsahují ovesné vločky, kokos, máslo, sirup a moučkový cukr.
  9. Tim Tams: Tim Tams jsou oblíbené australské čokoládové sušenky, které se skládají ze dvou vrstev měkkého piškotového těsta s vrstvou čokoládového krému mezi nimi. Sušenky jsou pak celé obalené v čokoládě. Sušenky Tim Tams jsou k dostání v různých příchutích a jsou oblíbené jako dezert nebo svačina.
  10. Sausage sizzle: Sausage sizzle je typické australské jídlo, které se často podává na společenských akcích a večírcích. Skládá se z grilovaných klobás (obvykle hovězích nebo vepřových) podávaných v plochém chlebu s cibulí a různými omáčkami, jako je hořčice, kečup nebo barbecue omáčka.

Těchto 10 tradičních a oblíbených australských jídel nabízí pestrý výběr z kuchyně ostrovního kontinentu. Australská kuchyně je silně ovlivněna britskými, irskými a středomořskými tradicemi, ale díky místním surovinám a výběru exotických rostlin a živočichů si zachovává jedinečný a autentický charakter.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového