Bezdrátová síť wifi údajně škodí přírodě

07.04.2021

K závěru, že wifi síť škodí stromům přišli nizozemští vědci ve městě Alphen aan den Rijn. Výzkum začal po tom, co si místní lidé všimli zvláštních změn na stromech ve městě. Výzkum holandských vědců trval několik let. 

Úvodní obrázek Foto: Shutterstock.com
Úvodní obrázek Foto: Shutterstock.com

Po několika nezdařených pokusech se vědci rozhodli pro radikální postup, vystavili stromy silnému záření s frekvencí přibližně 2400 MHz a výkonem 100mW. To vše ze vzdálenosti přibližně půl metru.

Na listech, které byli v bezprostředním okolí se projevil olovnatý lesk a později odumřely. Při výzkumu vědci také zjistili, že by tento signál mohl zpomalovat růst kukuřičných klasů. Dalším ohromujícím zjištěním bylo, že podobně je na tom asi 70% stromů v městských částech Nizozemí. Přitom před pěti lety bylo číslo mnohem nižší - asi 10%. Tato studie však není konečná. Vědci chtějí provést ještě další měření, aby mohli potvrdit negativní vliv wifi sítě na stromy. Detailní výsledky budou zveřejněny na konferenci v Holandsku začátkem příštího roku. 

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Podle jihokorejského výzkumu prezentovaného na Evropském kardiologickém kongresu, který začíná v pátek v Barceloně, může chůze trvající jen něco málo přes hodinu týdně nebo deset minut denně prodloužit délku života po 85. roce věku.