Co ovlivňuje kvalitu pokožky

16.04.2021

Na kvalitu naší pokožky mají vedle dědičnosti vliv také vnější faktory, jako zima, horko, prach, psychické vypětí, nedostatek spánku nebo špatná strava.

Úvodní obrázek. Foto: Shutterstock.com
Úvodní obrázek. Foto: Shutterstock.com

Kolem třicítky se začíná snižovat obsah proteinů vytvářejících kolagenová a elastenová vlákna v podporovaných kožních tkanivech. Začnou vznikat první vrásky. Harmonický život a kvalitní kosmetika jsou základem hezké pokožky.

Co jí nejvíce škodí a čemu bychom se tedy měli vyhýbat?

Ultrafialové záření je příčinou až 80 procent viditelného stárnutí pokožky. 

Suchý vzduch, klimatizace a ústřední topení snižují množství přirozených tuků v pokožce a schopnost pleti zadržovat vodu. 

Prachy a nečistoty ucpávají póry. Tím podporují růst bakterií. 

Strach a úzkost zvyšuje uvolňování mazu. 

Nedostatek spánku způsobuje matný vzhled pleti. Pokožka, která nemá čas se během spánku přirozeně zregenerovat je náchylnější k tvorbě vrásek. 

Nadměrné pití alkoholu a kouření připravuje pokožku o vlhkost a živiny. 

Prevencí proti stárnutí pokožky je také strava, která by měla být bohatá na vitamíny A, C a E a na minerální látky. 

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Společnost COLORCODE, založená v roce 2008 v Jižní Koreji, prodává na našem trhu kosmetiku se značkou TERRAZEN prostřednictvím svého dooc. Pokud máte zájem o koupi této kosmetiky a hledáte recenze a zkušenosti těch, kteří si již značku TERRAZEN zakoupili, jste na správném místě.

Unavené oči mohou být důsledkem dlouhého čtení, práce na počítači nebo používání mobilních zařízení. Můžete vyzkoušet následujících 7 cviků, které uvolní a posílí vaše oční svaly.