Co ovlivňuje kvalitu pokožky

16.04.2021

Na kvalitu naší pokožky mají vedle dědičnosti vliv také vnější faktory, jako zima, horko, prach, psychické vypětí, nedostatek spánku nebo špatná strava.

Úvodní obrázek. Foto: Shutterstock.com
Úvodní obrázek. Foto: Shutterstock.com

Kolem třicítky se začíná snižovat obsah proteinů vytvářejících kolagenová a elastenová vlákna v podporovaných kožních tkanivech. Začnou vznikat první vrásky. Harmonický život a kvalitní kosmetika jsou základem hezké pokožky.

Co jí nejvíce škodí a čemu bychom se tedy měli vyhýbat?

Ultrafialové záření je příčinou až 80 procent viditelného stárnutí pokožky. 

Suchý vzduch, klimatizace a ústřední topení snižují množství přirozených tuků v pokožce a schopnost pleti zadržovat vodu. 

Prachy a nečistoty ucpávají póry. Tím podporují růst bakterií. 

Strach a úzkost zvyšuje uvolňování mazu. 

Nedostatek spánku způsobuje matný vzhled pleti. Pokožka, která nemá čas se během spánku přirozeně zregenerovat je náchylnější k tvorbě vrásek. 

Nadměrné pití alkoholu a kouření připravuje pokožku o vlhkost a živiny. 

Prevencí proti stárnutí pokožky je také strava, která by měla být bohatá na vitamíny A, C a E a na minerální látky. 

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Tento článek se nepsal snadno, ale měl by si ho přečíst každý, protože se týká každého z nás. Toto téma je příliš široké, než aby se dalo zúžit na jednu stránku, a příliš smutné, než aby se dalo vyjádřit slovy, proto se zaměříme jen na jednu část příběhu - kdo trpí pro vaši krásu?

Zajímalo vás někdy, co se děje s krémem, který si každé ráno a večer nanesete na obličej? Průměrná žena ve vyspělých zemích spotřebuje 1 kg rtěnky ročně a více než 20 různých kosmetických přípravků denně, které nezůstávají na pleti. Téměř 2/3 složek kosmetických přípravků se vstřebávají do krevního oběhu a mohou ovlivnit funkci vnitřních orgánů.

Pravidelné, důkladné a především správné čištění je nejdůležitějším faktorem pro krásnou a zdravou pleť. Pouze výběrem správného přípravku pro péči o pleť můžeme dosáhnout správného udržení zdravého fyziologického stavu pleti.

Mají výraznou chuť, propracovaný tvar a nabízejí spoustu možností pro kreativitu. Recepty s chřestem jsou stále silnější! Především díky rostoucí fantazii kuchařů a otevřenosti novým produktům z celého světa. V následujícím textu uvádím několik způsobů přípravy této jarní pochoutky.

Jakmile přijde léto, každý chce vypadat krásněji, protože slunce bohužel odhalí všechny nedokonalosti pleti. Pak jsou všechny skvrny, chloupky, zabarvení a další tělesné nedokonalosti viditelnější a my se jich chceme ještě více zbavit.