Co ovlivňuje kvalitu pokožky

16.04.2021

Na kvalitu naší pokožky mají vedle dědičnosti vliv také vnější faktory, jako zima, horko, prach, psychické vypětí, nedostatek spánku nebo špatná strava.

Úvodní obrázek. Foto: Shutterstock.com
Úvodní obrázek. Foto: Shutterstock.com

Kolem třicítky se začíná snižovat obsah proteinů vytvářejících kolagenová a elastenová vlákna v podporovaných kožních tkanivech. Začnou vznikat první vrásky. Harmonický život a kvalitní kosmetika jsou základem hezké pokožky.

Co jí nejvíce škodí a čemu bychom se tedy měli vyhýbat?

Ultrafialové záření je příčinou až 80 procent viditelného stárnutí pokožky. 

Suchý vzduch, klimatizace a ústřední topení snižují množství přirozených tuků v pokožce a schopnost pleti zadržovat vodu. 

Prachy a nečistoty ucpávají póry. Tím podporují růst bakterií. 

Strach a úzkost zvyšuje uvolňování mazu. 

Nedostatek spánku způsobuje matný vzhled pleti. Pokožka, která nemá čas se během spánku přirozeně zregenerovat je náchylnější k tvorbě vrásek. 

Nadměrné pití alkoholu a kouření připravuje pokožku o vlhkost a živiny. 

Prevencí proti stárnutí pokožky je také strava, která by měla být bohatá na vitamíny A, C a E a na minerální látky. 

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Uvažujete o kosmetických a cévních službách na BcD Clinic? Než se rozhodnete, přečtěte si nejnovější recenze a doporučení.

Looksogood.cz je český eshop, na kterém koupíte značkové oblečení značek jako GUESS, Tommy Hilfiger, Michael Kors, GANT, Calvin Klein a jiné. Je to vlastně taková konkurence obchodem jako jsou About You nebo Glami. V čem je však Looksogood.cz lepší?

Nedávný výzkum prokázal významnou roli tělesné výchovy při učení a zapamatování, stejně jako důležitost pohybu pro vývoj studentů. Neuroedukace tak získala klíčovou roli v přípravě učitelů, která jim umožňuje přizpůsobit tělesná cvičení neurologickému vývoji.

Vyhnout se klíšťatům je možné pomocí domácích a přírodních prostředků, které jsou užitečné zejména u štěňat, protože u nich se nedoporučuje používat drsné chemické prostředky k odstranění parazitů, jako jsou klíšťata nebo blechy.