Co ovlivňuje kvalitu pokožky

16.04.2021

Na kvalitu naší pokožky mají vedle dědičnosti vliv také vnější faktory, jako zima, horko, prach, psychické vypětí, nedostatek spánku nebo špatná strava.

Úvodní obrázek. Foto: Shutterstock.com
Úvodní obrázek. Foto: Shutterstock.com

Kolem třicítky se začíná snižovat obsah proteinů vytvářejících kolagenová a elastenová vlákna v podporovaných kožních tkanivech. Začnou vznikat první vrásky. Harmonický život a kvalitní kosmetika jsou základem hezké pokožky.

Co jí nejvíce škodí a čemu bychom se tedy měli vyhýbat?

Ultrafialové záření je příčinou až 80 procent viditelného stárnutí pokožky. 

Suchý vzduch, klimatizace a ústřední topení snižují množství přirozených tuků v pokožce a schopnost pleti zadržovat vodu. 

Prachy a nečistoty ucpávají póry. Tím podporují růst bakterií. 

Strach a úzkost zvyšuje uvolňování mazu. 

Nedostatek spánku způsobuje matný vzhled pleti. Pokožka, která nemá čas se během spánku přirozeně zregenerovat je náchylnější k tvorbě vrásek. 

Nadměrné pití alkoholu a kouření připravuje pokožku o vlhkost a živiny. 

Prevencí proti stárnutí pokožky je také strava, která by měla být bohatá na vitamíny A, C a E a na minerální látky. 

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Nedávný výzkum prokázal významnou roli tělesné výchovy při učení a zapamatování, stejně jako důležitost pohybu pro vývoj studentů. Neuroedukace tak získala klíčovou roli v přípravě učitelů, která jim umožňuje přizpůsobit tělesná cvičení neurologickému vývoji.

Vyhnout se klíšťatům je možné pomocí domácích a přírodních prostředků, které jsou užitečné zejména u štěňat, protože u nich se nedoporučuje používat drsné chemické prostředky k odstranění parazitů, jako jsou klíšťata nebo blechy.

Akné je kožní onemocnění, ke kterému dochází, když se vlasové folikuly ucpou tukem a odumřelými kožními buňkami. Způsobuje bílé a černé tečky nebo pupínky. Akné se nejčastěji vyskytuje u dospívajících, i když postihuje lidi všech věkových kategorií.

Velká či malá, skrytá či odhalená ňadra jsou předmětem obdivu, který nepřestává vzrušovat mužskou představivost, a o velikosti ženských prsou se diskutuje stejně často jako o velikosti penisu.

"Čtyři dohody" je kniha Dona Miguela Ruize a je to pravděpodobně jedna z nejsmysluplnějších a nejpodstatnějších knih, které jsem četl. Je to dáno především tím, že samotná kniha má neuvěřitelných 70-80 stran. Věci jsou podány stručně a přehledně, bez zbytečných výplní a slovíčkaření. Nyní se budu snažit zprostředkovat poselství Dona Miguela Ruize...

Vysoký krevní tlak může být u obézních lidí smrtelný. Dlouhodobá studie prokázala to, co odborníci již dlouho tušili: vysoký krevní tlak je klíčem ke zvýšení rizika infarktu a mrtvice u obézních lidí.