Google Earth nám ukáže změny na naší planetě zachyceny pomocí časosběru

18.04.2021

Společnost Google přidala před blížícím se dni země, který připadá na 22. dubna, do své platformy Earth novou funkci nazvanou Timelapse. Můžete si tak prohlédnout změny, kterými naše planeta prošla za posledních 36 let, od roku 1984 do roku 2020.

Různé části rozsáhlých mapových podkladů, s nimiž Google disponuje, jsou nyní k dispozici ve formě videa, aby bylo možné pochopit, jak se řada míst v průběhu času změnila, například v důsledku klimatických změn nebo v důsledku odlesňování.

Projekt Timelapse, který je přístupný z plochy na adrese g.co/Timelapse, vytvořil tým Earth společnosti Google společně s techniky NASA, kteří již pracují na programu Landsat americké geologické služby. Jedná se o první civilní iniciativu pozorování Země, která využívá i družice Evropské unie Copernicus. Je založena na přibližně 20 milionech satelitních snímků.

Google se k tomu vyjádřil následovně: " Naše planeta zažila za posledního půl století takové změny v životním prostředí, které nemají v hystórii lidstva obdoby. Mnozí z nich zažili tyto změny přímo. Pro ostatní se jeví důsledky změny klimatu jako abstraktní a vzdálené, jako je tání polárních ledovců a ústup ledovců, ale přinášejí důsledky pro každého z nás." Na časosběrných videích je často patrný lidský podíl na konkrétních oblastech světa. Patří k nim urbanizace pouště v katarském Dauhá a rychlý růst metropolí, jako je například Dubaj. 

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Pokud hledáte čistě přírodní kosmetiku na přírodní bázi - černé mýdlo je určitě pro vás! Navzdory svému názvu velmi dobře pečuje o pleť, čistí ji a má mnoho vyživujících vlastností. Podívejte se sami, co naše pleť získá, když jo začneme používat, a jak to ovlivní naše zdraví a pohodu.

Láhev vody se stala symbolem zdravého životního stylu. Je však třeba si uvědomit, že voda není totéž co voda.

Test COVID19 Ag je rychlý imunochromatografický test pro kvalitativní detekci specifických antigenů SARS-CoV-2 přítomných v lidském nosohltanu a hltanu. Tento test je určen pro profesionální diagnostiku in vitro a má pomoci při včasné diagnostice infekce COVID19. Tato metoda je považována za screeningovou metodu.

Známe to všichni. Stojíme v blízkosti někoho, kdo se domnívá, že se nepotí, ale my víme své. Ustupujeme, zadržujeme dech a v metru nebo autobuse čekáme, kdy už bude ta naše stanice.