Instagram spouští novou funkci pro boj s nenávistnými projevy a urážlivými zprávami

21.04.2021

Uživatelé si budou moci filtr přizpůsobit podle svých představ. Instagram spouští funkci, která uživatelům zabrání zobrazovat potenciálně urážlivé zprávy tím, že odfiltruje urážlivá slova, fráze a emotikony. 

Instagram
Instagram

Společnost oznámila, že kromě možnosti filtrovat urážlivé přímé zprávy bude nyní pro ty, kteří byli zablokováni jinými uživateli, obtížnější tuto možnost obejít a kontaktovat je prostřednictvím nových účtů.

Filtr, který lze aktivovat v nastavení soukromí, si mohou uživatelé přizpůsobit tak, aby obsahoval slova, fráze a emotikony, které chtějí ve svých zprávách blokovat nebo nepřijímat.

Uživatelé budou mít možnost nahlásit, smazat nebo otevřít zprávy, které budou tříděny do skryté složky, oznámil Instagram další krok v boji proti nenávistným projevům a urážlivým zprávám. Tato funkce, která se bude vztahovat spíše na žádosti o přímé zprávy než na samotný chat s přáteli. Novinka bude v některých zemích dostupná v nadcházejících týdnech.

O několik týdnů budou mít uživatelé také možnost úplně zablokovat lidi a zabránit jim, aby je kontaktovali na Instagramu tím, že zablokují jejich účet. 

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Nedávný výzkum prokázal významnou roli tělesné výchovy při učení a zapamatování, stejně jako důležitost pohybu pro vývoj studentů. Neuroedukace tak získala klíčovou roli v přípravě učitelů, která jim umožňuje přizpůsobit tělesná cvičení neurologickému vývoji.

Vyhnout se klíšťatům je možné pomocí domácích a přírodních prostředků, které jsou užitečné zejména u štěňat, protože u nich se nedoporučuje používat drsné chemické prostředky k odstranění parazitů, jako jsou klíšťata nebo blechy.

Akné je kožní onemocnění, ke kterému dochází, když se vlasové folikuly ucpou tukem a odumřelými kožními buňkami. Způsobuje bílé a černé tečky nebo pupínky. Akné se nejčastěji vyskytuje u dospívajících, i když postihuje lidi všech věkových kategorií.

Velká či malá, skrytá či odhalená ňadra jsou předmětem obdivu, který nepřestává vzrušovat mužskou představivost, a o velikosti ženských prsou se diskutuje stejně často jako o velikosti penisu.

"Čtyři dohody" je kniha Dona Miguela Ruize a je to pravděpodobně jedna z nejsmysluplnějších a nejpodstatnějších knih, které jsem četl. Je to dáno především tím, že samotná kniha má neuvěřitelných 70-80 stran. Věci jsou podány stručně a přehledně, bez zbytečných výplní a slovíčkaření. Nyní se budu snažit zprostředkovat poselství Dona Miguela Ruize...

Vysoký krevní tlak může být u obézních lidí smrtelný. Dlouhodobá studie prokázala to, co odborníci již dlouho tušili: vysoký krevní tlak je klíčem ke zvýšení rizika infarktu a mrtvice u obézních lidí.