Instagram spouští novou funkci pro boj s nenávistnými projevy a urážlivými zprávami

21.04.2021

Uživatelé si budou moci filtr přizpůsobit podle svých představ. Instagram spouští funkci, která uživatelům zabrání zobrazovat potenciálně urážlivé zprávy tím, že odfiltruje urážlivá slova, fráze a emotikony. 

Instagram
Instagram

Společnost oznámila, že kromě možnosti filtrovat urážlivé přímé zprávy bude nyní pro ty, kteří byli zablokováni jinými uživateli, obtížnější tuto možnost obejít a kontaktovat je prostřednictvím nových účtů.

Filtr, který lze aktivovat v nastavení soukromí, si mohou uživatelé přizpůsobit tak, aby obsahoval slova, fráze a emotikony, které chtějí ve svých zprávách blokovat nebo nepřijímat.

Uživatelé budou mít možnost nahlásit, smazat nebo otevřít zprávy, které budou tříděny do skryté složky, oznámil Instagram další krok v boji proti nenávistným projevům a urážlivým zprávám. Tato funkce, která se bude vztahovat spíše na žádosti o přímé zprávy než na samotný chat s přáteli. Novinka bude v některých zemích dostupná v nadcházejících týdnech.

O několik týdnů budou mít uživatelé také možnost úplně zablokovat lidi a zabránit jim, aby je kontaktovali na Instagramu tím, že zablokují jejich účet. 

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Unavené oči mohou být důsledkem dlouhého čtení, práce na počítači nebo používání mobilních zařízení. Můžete vyzkoušet následujících 7 cviků, které uvolní a posílí vaše oční svaly.