Instagram spouští novou funkci pro boj s nenávistnými projevy a urážlivými zprávami

21.04.2021

Uživatelé si budou moci filtr přizpůsobit podle svých představ. Instagram spouští funkci, která uživatelům zabrání zobrazovat potenciálně urážlivé zprávy tím, že odfiltruje urážlivá slova, fráze a emotikony. 

Instagram
Instagram

Společnost oznámila, že kromě možnosti filtrovat urážlivé přímé zprávy bude nyní pro ty, kteří byli zablokováni jinými uživateli, obtížnější tuto možnost obejít a kontaktovat je prostřednictvím nových účtů.

Filtr, který lze aktivovat v nastavení soukromí, si mohou uživatelé přizpůsobit tak, aby obsahoval slova, fráze a emotikony, které chtějí ve svých zprávách blokovat nebo nepřijímat.

Uživatelé budou mít možnost nahlásit, smazat nebo otevřít zprávy, které budou tříděny do skryté složky, oznámil Instagram další krok v boji proti nenávistným projevům a urážlivým zprávám. Tato funkce, která se bude vztahovat spíše na žádosti o přímé zprávy než na samotný chat s přáteli. Novinka bude v některých zemích dostupná v nadcházejících týdnech.

O několik týdnů budou mít uživatelé také možnost úplně zablokovat lidi a zabránit jim, aby je kontaktovali na Instagramu tím, že zablokují jejich účet. 

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Společnost COLORCODE, založená v roce 2008 v Jižní Koreji, prodává na našem trhu kosmetiku se značkou TERRAZEN prostřednictvím svého dooc. Pokud máte zájem o koupi této kosmetiky a hledáte recenze a zkušenosti těch, kteří si již značku TERRAZEN zakoupili, jste na správném místě.

Unavené oči mohou být důsledkem dlouhého čtení, práce na počítači nebo používání mobilních zařízení. Můžete vyzkoušet následujících 7 cviků, které uvolní a posílí vaše oční svaly.