Instagram spouští novou funkci pro boj s nenávistnými projevy a urážlivými zprávami

21.04.2021

Uživatelé si budou moci filtr přizpůsobit podle svých představ. Instagram spouští funkci, která uživatelům zabrání zobrazovat potenciálně urážlivé zprávy tím, že odfiltruje urážlivá slova, fráze a emotikony. 

Instagram
Instagram

Společnost oznámila, že kromě možnosti filtrovat urážlivé přímé zprávy bude nyní pro ty, kteří byli zablokováni jinými uživateli, obtížnější tuto možnost obejít a kontaktovat je prostřednictvím nových účtů.

Filtr, který lze aktivovat v nastavení soukromí, si mohou uživatelé přizpůsobit tak, aby obsahoval slova, fráze a emotikony, které chtějí ve svých zprávách blokovat nebo nepřijímat.

Uživatelé budou mít možnost nahlásit, smazat nebo otevřít zprávy, které budou tříděny do skryté složky, oznámil Instagram další krok v boji proti nenávistným projevům a urážlivým zprávám. Tato funkce, která se bude vztahovat spíše na žádosti o přímé zprávy než na samotný chat s přáteli. Novinka bude v některých zemích dostupná v nadcházejících týdnech.

O několik týdnů budou mít uživatelé také možnost úplně zablokovat lidi a zabránit jim, aby je kontaktovali na Instagramu tím, že zablokují jejich účet. 

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Tento článek se nepsal snadno, ale měl by si ho přečíst každý, protože se týká každého z nás. Toto téma je příliš široké, než aby se dalo zúžit na jednu stránku, a příliš smutné, než aby se dalo vyjádřit slovy, proto se zaměříme jen na jednu část příběhu - kdo trpí pro vaši krásu?

Zajímalo vás někdy, co se děje s krémem, který si každé ráno a večer nanesete na obličej? Průměrná žena ve vyspělých zemích spotřebuje 1 kg rtěnky ročně a více než 20 různých kosmetických přípravků denně, které nezůstávají na pleti. Téměř 2/3 složek kosmetických přípravků se vstřebávají do krevního oběhu a mohou ovlivnit funkci vnitřních orgánů.

Pravidelné, důkladné a především správné čištění je nejdůležitějším faktorem pro krásnou a zdravou pleť. Pouze výběrem správného přípravku pro péči o pleť můžeme dosáhnout správného udržení zdravého fyziologického stavu pleti.

Mají výraznou chuť, propracovaný tvar a nabízejí spoustu možností pro kreativitu. Recepty s chřestem jsou stále silnější! Především díky rostoucí fantazii kuchařů a otevřenosti novým produktům z celého světa. V následujícím textu uvádím několik způsobů přípravy této jarní pochoutky.

Jakmile přijde léto, každý chce vypadat krásněji, protože slunce bohužel odhalí všechny nedokonalosti pleti. Pak jsou všechny skvrny, chloupky, zabarvení a další tělesné nedokonalosti viditelnější a my se jich chceme ještě více zbavit.