Jak předejít stárnutí pokožky

08.04.2021

Vypadá vaše pleť hůř, než by měla? Ještě není pozdě zabránit procesům stárnutí a možná znovu získat mladistvý vzhled. Pokud chcete vypadat co nejlépe a kdo by nechtěl! -, na co byste měli myslet nejdříve? Na svou kůži. Pokožka, která vypadá zdravě (a je jedno, zda s vráskami nebo bez nich), září mladistvou energií bez ohledu na věk. Na druhou stranu kůže, která prozrazuje hříchy špatné živorosprávy, kouření nebo příliš dlouhý pobyt na sluníčku, vašemu vzhledu přidává léta. 

Úvodní obrázek. Foto: Shutterstock.com
Úvodní obrázek. Foto: Shutterstock.com

Proč vaše pleť vypadá starší?
Možná si myslíte, že každé ráno vidíte v zrcadle stejný obličej, ale není to pravda. Buňky pokožky, vrchní vrstvy kůže, se obnovují přibližně každých 27 dnů ve stále nových vrstvách .. Nová vrstva se tvoří pod pokožkou v mnohem silnější druhé vrstvě, škáře. V této vrstvě se nachází kolagen, proteinová vlákna, která podporují kůži, a elastin, proteinová vlákna, která odpovídají za pružnost kůže. Obsahuje také ochranný tukový polštář vytvářející příjemné kontury, které vyplňují a tvarují obličej a tělo.

Jak kůže stárne, kolagenová a elastinová vlákna se narušují a tukové polštáře se ztenčují, proto v obličeji více vystupují tvary kostí. Kůže je tenčí, proto jsou znatelnější drobné krevní cévy a nestejnoměrné zabarvení. Působením času a gravitace se začíná ztenčená a méně pružná kůže prověšovat. Na pokožce obličeje zanechávají své stopy i opakované úsměvy a grimasy.

Základní péče o pokožku
Různé krémy, pleťová mléka a kosmetické procedury nedokážou pro vaši pleť udělat tolik jako zdravá strava a cvičení. Pro zářivou mladistvou pleť potřebujete pravidelnou zásobu základních živin včetně bílkovin, tuků, vitaminů, minerálů a velkého množsrví vody. Amioxidační vitaminy (vitamin E, C a A) jsou obzvlášť důležité, protože pomáhají čelit volným radikálům, které poškozováním buněk a tkání urychlují stárnutí pokožky.
Cvičení je také důležité, protože pumpuje do celého těla více okysličené krve, což urychluje vylučování toxinů a růst nových buněk. Vaše kůže spotřebuje asi 7 procent kyslíku z množství, který tělo přijímá. Budete-li s přibývajícím věkem cvičit méně, projeví se menší přísun kyslíku i na vaší kůži. 

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Společnost COLORCODE, založená v roce 2008 v Jižní Koreji, prodává na našem trhu kosmetiku se značkou TERRAZEN prostřednictvím svého dooc. Pokud máte zájem o koupi této kosmetiky a hledáte recenze a zkušenosti těch, kteří si již značku TERRAZEN zakoupili, jste na správném místě.

Unavené oči mohou být důsledkem dlouhého čtení, práce na počítači nebo používání mobilních zařízení. Můžete vyzkoušet následujících 7 cviků, které uvolní a posílí vaše oční svaly.