Kupujete nový byt?

07.04.2021

Pro ty, kteří nemají s kupováním nového bytu, nebo s podnájmem žádné zkušenosti tu máme několik typů na co si dát pozor. Zaměříme se poze na praktické věci, nebudeme tu řešit smluvní a jiné náležitosti. Většina věcí bude asi jasných, ale přecejen, třeba jste na něco zapoměli, nebo o všem nevíte. Důležité je, aby jste se v novém bytě cítili dobře a neměli problémy s dojížděním, sousedy, atdp.

Úvodní obrázek Foto: Shutterstock.com
Úvodní obrázek Foto: Shutterstock.com

Lokalita

První důležitou věcí, které bysme měli věnovat pozornost je lokalita. Snad nikdo by nechtěl bydlet vedle dálnice, nebo autodílny s nepřetržitým provozem. Pokud máte děti, je také vhodné, aby byl v blízkosti nějaký park, hřiště, nebo lesík. Potom nastupují další individuální objekty, jako například hospůdka, bar, sportovní zařízení a další.

Dojíždění, parkování

Pokud budete každý den dojíždět do práce přes půl města, nebo ještě dále, je vhodné vyhledat nejbližší zastávku autobusu/vlaku/metra a podívat se jestli nám časy vyhovují. V případě vlastního auta je dobré zeptat se na nějaká parkoviště, nebo garáže v blízkosti bytu, pokud nejsou součástí podnájmu.

Sousedé

Tohle je asi nejobtížnější část analýzy. Není třeba si hrát na detektiva a sledovat každého souseda několik dní . Stačí se třeba zeptat majitele bytu, zda s nimi nemá nějaké zkušenosti, jestli nejsou hluční, nemají neukázněného psa, nebo jsou nějak problémoví. Mnohé je možné vypozorovat i při cestě do bytu, nebo před domem.

Stáří a stav bytu

To bude asi jasné hned od pohledu, pokud bude mít chatrná okna, které netěsní a bývají často vlhká, z kohoutku kape a dveře jdou špatně zamykat, rozhodně budou potřebovat výměnu.

Majitel bytu

Pokud jdete do podnájmu, určitě se nezapomeňte majitele zeptat na podmínky užívání, zejména pokud máte psa, nebo domácí kočky, mohl by to být někdy problém. Důležitá je také možnost úprav bytu, pokud budete chtít přestavět nějakou stěnu, nebo položit novou dlažbu na chodbě.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Tento článek se nepsal snadno, ale měl by si ho přečíst každý, protože se týká každého z nás. Toto téma je příliš široké, než aby se dalo zúžit na jednu stránku, a příliš smutné, než aby se dalo vyjádřit slovy, proto se zaměříme jen na jednu část příběhu - kdo trpí pro vaši krásu?

Zajímalo vás někdy, co se děje s krémem, který si každé ráno a večer nanesete na obličej? Průměrná žena ve vyspělých zemích spotřebuje 1 kg rtěnky ročně a více než 20 různých kosmetických přípravků denně, které nezůstávají na pleti. Téměř 2/3 složek kosmetických přípravků se vstřebávají do krevního oběhu a mohou ovlivnit funkci vnitřních orgánů.

Pravidelné, důkladné a především správné čištění je nejdůležitějším faktorem pro krásnou a zdravou pleť. Pouze výběrem správného přípravku pro péči o pleť můžeme dosáhnout správného udržení zdravého fyziologického stavu pleti.