Nejčastější chyby při čištění pleti

14.05.2021

Pravidelné, důkladné a především správné čištění je nejdůležitějším faktorem pro krásnou a zdravou pleť. Pouze výběrem správného přípravku pro péči o pleť můžeme dosáhnout správného udržení zdravého fyziologického stavu pleti.

Čištění pleti
Čištění pleti

Čištění pleti lze rozdělit na každodenní čištění, které může zahrnovat oplachování vodou, používání čisticích gelů, mlék a tonik a dokonce i některých krémů.

Týdenní čištění pleti zahrnuje použití masek a peelingů a měsíční čištění pleti vyžaduje hloubkové čištění, které obvykle zahrnuje čištění nebo "ošetření obličeje" v salonu.

Předpokladem správné péče o pleť je správný typ pleti. To je vrozené a téměř neovlivnitelné. Záleží na struktuře kůže a činnosti kožních žláz. Změny se objevují v závislosti na ročním období a dokonce i v průběhu dne, a to ze zdravotních, hormonálních a psychických důvodů.

Většinou si sami určujeme typ pleti a podle toho přizpůsobujeme péči o pleť. Buďte opatrní! Často byste vynaložili mnohem méně času a peněz, kdybyste posouzení od začátku svěřili odborníkům.

Nejčastější chyby:

ŠPATNÝ VÝBĚR KAŽDODENNÍCH ČISTICÍCH PROSTŘEDKŮ

Příliš často saháme po příliš agresivních čisticích prostředcích. Mluvím o čisticích přípravcích pro mastnou pleť, o produktech s příliš velkým obsahem alkoholu a o tom, čemu ráda říkám "kbelíková chemie". Agresivní čisticí prostředky zbavují pleť především tolik potřebné vlhkosti a výsledkem je šupinatá, drsná a povadlá pleť. Pleť s nedostatkem vláhy se v rámci své potřeby chránit se snaží kompenzovat zvýšenou produkcí a vylučováním kožního mazu, který jí dodává zářivý a pružný vzhled. Přebytečný kožní maz na šupinaté pleti má tendenci se zachytávat mezi buňkami a způsobuje ucpávání pórů. V tomto případě by bylo snadné špatně odhadnout typ pleti.

Příliš agresivní čisticí prostředky mají na suchou pleť obzvláště negativní účinky. Kůže může být poškozena do té míry, že různé dermatitidy vyžadují dermatologickou péči.

Na druhou stranu přílišné množství čisticích prostředků nepřináší požadované účinky.

NESPRÁVNÉ POUŽÍVÁNÍ KOŽNÍCH EXFOLIANTŮ

Zvláštní pozornost budu věnovat nutnosti být opatrný při používání peelingových prostředků. Je důležité si uvědomit, že pokožka potřebuje přibližně 28 dní na zotavení. "Bude nahrazeno". Je tedy logické, že příliš časté odstraňování části kůže nejenže není vhodné, ale může být dokonce nebezpečné. Problémy mohou vznikat v podobě různých dermatitid nebo nadměrného ztluštění kůže.

Nikdy neočekávejte, že se zbavíte pupínků a vrásek pomocí peelingu! Peelingy jistě pomáhají ke krásné pleti, ale jejich používání je třeba plánovat. Předpokladem je opět správný typ pleti. Obecně lze říci, že mastná a silná pleť může používat peeling jednou týdně, zatímco suchá a tenká pleť může používat peeling jednou za měsíc.

Pozornost věnujte také výběru typu křoviny. Mechanický peeling na pleti se sklonem k akné může způsobit, že se částečky peelingu zachytí ve folikulu, který se během peelingu otevřel, a způsobí další zánět.

Středně hluboké čištění

Víme, že je lepší jít ke kosmetičce, ale necháme se unést. Nejhorší, co můžete udělat, je pracovat na systému: teď to vidím, teď to zmáčknu.

Je nezbytné připravit pleť na hloubkové čištění předem.

Nejprve je třeba pokožku dobře povrchově vyčistit. Ze stejného důvodu, jako když nejprve očistíme a umyjeme kuchyňskou linku, než začneme vařit. Očištění povrchu je tedy první fází "péče o obličej" v salonu.

Dále je třeba pokožku dobře prohřát, změkčit a otevřít póry. Tímto způsobem se vyhneme příliš agresivním tlakům, které způsobují jizvení a rozlití krve do podkoží. V salonu se pokožka zahřívá vapozonem.

Ruce a pokožku hlavy je třeba důkladně umýt, vydrhnout a vydezinfikovat. Zejména nehty jsou živnou půdou pro bakterie, proto nikdy nezaryjte nehty přímo do pupínku!

Měly by se také používat chirurgické rukavice a prsty zabalené do kapesníku.

Dezinfekce otevřených pórů je nezbytná, aby se zabránilo infekcím. Protože alkohol pokožku příliš vysušuje, používáme v salonu k tomuto účelu vysokou frekvenci.

Čištění komedonů, tj. černých teček, je snadné a ve většině případů úspěšné. Je třeba dbát na správný tlak, aby nedošlo k zatlačení pigmentů hlouběji do kůže a aby tlak nebyl pouze povrchový, protože tak lze odstranit pouze horní část komedonu, zatímco spodní část zůstává ve folikulu, kde může dojít k zánětu a hnisání.

Čištění milií, tj. kožní žlázy, se provádí sterilní jehlou. Protože je folikul zarostlý kůží, ruční mačkání by kůži příliš poškodilo. Kůže se otevře v místě, odkud je nejsnazší vyjmout jídlo, a je třeba věnovat zvláštní pozornost tomu, aby byly póry skutečně zcela vyprázdněny. Pro nezkušené oko je obtížné posoudit, kdy je folikul čistý, zejména proto, že jeho čištění je doprovázeno podstatně větší bolestí než čištění komedonů. Zánět a hnisání jsou v tomto případě velmi časté. Při čištění milimetrů je nezbytný správný tah, protože jinak je nelze odstranit.

Nejčastější chybou při hloubkovém čištění je agresivita. Příliš velký tlak může vést k roztržení elastických vláken, které nelze obnovit. Pokožka získá vzhled pleti s hrubými póry. Příliš velký tlak také stimuluje melanocyty, které začnou produkovat více melaninu a uvolňovat ho do sousedních buněk. Pigmentace stimulovaná tlakem časem mizí a někdy přetrvává i několik let.

Při otevření vřídku může dojít k malému krvácení. Hemoglobin může díky obsahu železa také stimulovat tvorbu melaninu a zanechat v oblasti bývalých puchýřků barevné změny.

Každý, kdo má nečistou pleť, se může rychle dostat do začarovaného kruhu. Dobrá kosmetička může díky odborným radám a kvalitní a důsledné péči tuto situaci výrazně zlepšit!

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Společnost COLORCODE, založená v roce 2008 v Jižní Koreji, prodává na našem trhu kosmetiku se značkou TERRAZEN prostřednictvím svého dooc. Pokud máte zájem o koupi této kosmetiky a hledáte recenze a zkušenosti těch, kteří si již značku TERRAZEN zakoupili, jste na správném místě.