Pravda o hubnutí. Důležitý je zdravý život a ne dieta!

22.04.2021

Zapomeňte na dietu a přestaňte v životě trpět pro to jak vypadáte. Zdravý životní styl je útěkem z tohoto začarovaného kruhu.

Pravda o hubnutí. Foto: Shutterstock.com
Pravda o hubnutí. Foto: Shutterstock.com

Kolik štěstí vám přinesla dieta? Jak dlouho jste se podrobovali potravinovým omezením, abyste snížili hmotnost na váze? Dosáhli jste toho, že vám štíhlost přináší pohodu? Pokud jste se v kultuře diet nikdy necítili dobře, každý nový plán ve vás vyvolává stres a úzkost, nemůžete přestat myslet na jídlo a nové předsevzetí hubnutí je pro vás vlastně utrpením, vítejte v reálném světě. Štíhlost není cestou ke zdravému životnímu stylu bez ohledu na to, jak moc to všechny vaše smysly vnímají. Brána ke skutečnému zdraví spočívá v uvědomělém a zdravém stravování.

Zastavte se na chvíli a zamyslete se: pokud kvůli péči o sebe musíte podstoupit nějakou zázračnou dietu, abyste shodili přebytečná kila, která vám někdo tvrdí, že máte, a ve skutečnosti se z toho stane utrpení, opravdu si myslíte, že hledáte stav pohody? Abyste se cítili dobře, musíte se cítit špatně? Přestaňte se spoléhat na mylné lidové rčení, že "abyste byli krásní, musíte trpět". Milionkrát opakovaná hloupost je stále hloupostí, i když proniká do mysli. Tisíce žen denně považují dietu za všelék na své neduhy. Všechny jejich smysly jsou bojkotovány, protože se rodí se zprávami, obrazy a přesvědčením, že štíhlost je synonymem zdraví a pohody. Nebere se v úvahu kazuistika každého těla, pouze estetický referent normativního těla (mimochodem tak opakovaný a únavný) a přesné míry, které zahrnují ideální váhu. Dali jsme si dokonce záležet na tom, aby naše očekávání byla jasně uvedena na monitoru na váze v lékárně. Ke štěstí vede jiná cesta, vlastně jediná. Jde o to, abyste se spojili sami se sebou, zjistili skutečnou hodnotu péče o sebe a podpořili své zdraví, aniž byste se soustředili na váhu. Nejde o shazování kil, ale o zdravé stravování.

Ani my nejsme zastánci nadváhy, ale už máme dost toho, že se snažíme být štíhlí. Zdravé a cílevědomé stravování je základem pohody, a přestože odborníci zdůrazňují, že hubnutí je vedlejší záležitostí, štíhlost je stále synonymem vytříbenosti, noblesy a krásy. Pro ženy je váha něco jako touha. Musíme sledovat, jak náš organismus reaguje. Pečovat o sebe, abychom měli lepší život, pomáhat svému tělu, aby nás doprovázelo ve snech a aby reagovalo, když chceme skákat, běhat, nebo de hrát si s dětmi? Myslete na to, abyste se dožili čilého, aktivního a vitálního stáří.

Musíme sledovat, jak náš organismus reaguje. Dbát o sebe, abychom měli kvalitnější život, pomáhat svému tělu, aby nás doprovázelo ve svých snech, aby reagovalo, když chceme skákat, běhat, hrát si se svými dětmi? Myslete na to, abyste se dožili čilého, aktivního a vitálního stáří.

K tomu, abyste si osvojili zdravý způsob stravování, můžete podniknout mnoho každodenních kroků. Především zjistit, zda jsou naše návyky přiměřené. "Musíme vyhodnotit, kolik máme během dne nutkání, kolikrát pocítíme hlad, kolik energie máme, jak moc myslíme na jídlo, což si mnoho lidí spojuje s pojmem emocionální hlad, ale v naprosté většině případů to souvisí s tím, že se správně nestravujeme. Pokud budeme kontrolovat, co jíme a jak často jíme, je pravděpodobné, že nás jídlo dostatečně nezasytí, což se projeví stále většími nutkáním. Když přijdeme domů na večeři a strávili jsme celý den v duchu potravinových omezení, nejspíš se během jídla přejídáme nebo se uchýlíme ke snadnému a rychlému pokrmu namísto zdravého a čerstvého, protože jeho příprava zabere více času.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Společnost COLORCODE, založená v roce 2008 v Jižní Koreji, prodává na našem trhu kosmetiku se značkou TERRAZEN prostřednictvím svého dooc. Pokud máte zájem o koupi této kosmetiky a hledáte recenze a zkušenosti těch, kteří si již značku TERRAZEN zakoupili, jste na správném místě.

Unavené oči mohou být důsledkem dlouhého čtení, práce na počítači nebo používání mobilních zařízení. Můžete vyzkoušet následujících 7 cviků, které uvolní a posílí vaše oční svaly.