Společnost Sony zpřístupňuje interní rozšíření SSD pro systém PS5 v nejnovější beta verzi softwaru

01.08.2021

Nejnovější beta verze softwaru PS5 konečně otevírá možnost interního rozšíření SSD.

PS5
PS5

Velmi žádaná funkce pro systém PS5 se konečně objevila. Interní rozšíření M.2 SSD je nyní k dispozici - zatím však pouze pro beta testery.

Rozšíření úložiště bylo dosud možné pouze pomocí externího pevného disku nebo SSD, ale i to má svá omezení. Hry pro systém PS5 můžete ukládat pouze na externí disk, ale nemůžete je z něj přehrávat - to se nyní mění.

Společnost Sony však má pro instalaci interního disku SSD určité specifické požadavky. V porovnání s řešením v konzoli Xbox řady X|S, které je víceméně plug n play, je tento proces o něco složitější.

Interní požadavky na SSD pro systém PS5:

Minimálním požadavkem je SSD PCIe Gen4 x4 M.2 NVMe s kapacitou 250 GB - 4 TB. Kromě toho se doporučuje, aby rychlost čtení byla alespoň 5 500 MB/s nebo vyšší. Vzhledem k vysoké produkci tepla doporučuje společnost Sony zakoupit SSD disk s chladičem nebo jej dodatečně namontovat.

Na disky SSD jsou také kladeny určité požadavky na velikost a rozměry:

Celkové rozměry včetně chladicí konstrukce: V milimetrech: méně než 110 mm (D) x 25 mm (Š) x 11,25 mm (V).

Form Factor: M.2 typ 2230, 2242, 2260, 2280 a 22110.

Upozorňujeme, že existuje několik disků SSD, které splňují požadavky, ale nebyly oficiálně testovány v systému PS5. Zatím bylo potvrzeno, že dva SSD disky optimálně spolupracují s PS5: Seagate Firecuda 530 a WD Black SN850. Oba disky SSD lze zakoupit s chladičem.

Upozorňujeme, že SSD bude fungovat pouze v případě, že používáte beta verzi softwaru.

Software je v současné době k dispozici pouze testerům, kteří se účastní beta programu. Po dokončení beta testování bude software k dispozici všem uživatelům. Zatím není jasné, kdy přesně bude software uvolněn.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Podle jihokorejského výzkumu prezentovaného na Evropském kardiologickém kongresu, který začíná v pátek v Barceloně, může chůze trvající jen něco málo přes hodinu týdně nebo deset minut denně prodloužit délku života po 85. roce věku.

Atmosféra je soubor plynů, které obklopují naši planetu a sahají více než 800 km nad zemský povrch. Jedná se tedy o jakýsi nehomogenní obal rozdělený do pěti různých vrstev, z nichž každá má jiné vlastnosti.

Proč mrkáme?

25.06.2021

Ani si to neuvědomujeme, přesto je to pohyb, který každý z nás dělá denně a opakovaně: mrkání je přirozené a každý člověk za normálních podmínek dělá toto gesto každých pět sekund, takže podle japonské studie stráví průměrný člověk 10 % svého bdělého času... Se zavřenýma očima!