Studenti v Dánsku mají přístup na internet během testů

07.04.2021

Dánsko je zemí, která je známá svou náklonností k moderním technologiím. Již více než 10 let je Dánským žákům umožněno vyplňovat testy na počítači. Tento poslední krok Dánské vlády reflektuje skutečnost, že internet je dnes již považován za nedílnou součást každodenního života.

Úvodní obrázek Foto: Shutterstock.com
Úvodní obrázek Foto: Shutterstock.com

Možnost přistupovat na internet není samozřejmě dostupná všem studentům, ale v této první (testovací) fázi pouze studentům několika středních škol v posledním ročníku. Studenti mohou přistupovat na jakékoliv stránky, včetně Facebooku, ale nemohou si psát vzájemně zprávy a napsat email nikomu mimo třídu. Podle vládních poradců jsou studenti natolik dispciplinovaní, že nebudou podvádět a že se mohou spolehnout na integritu žáků a hrozbu vyhození ze školy v případě, že by byli chyceni.

Studenti překvapivě sami přiznávají, že podvádět není snadné ani s přístupem na internet. Času na vypracování testu je prý tak málo, že je nutné soustředit se na vyplnění testu a ani na vyhledávání odpovědí na otázky na internetu už nezbývá příliš mnoho času.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Podle jihokorejského výzkumu prezentovaného na Evropském kardiologickém kongresu, který začíná v pátek v Barceloně, může chůze trvající jen něco málo přes hodinu týdně nebo deset minut denně prodloužit délku života po 85. roce věku.