Studenti v Dánsku mají přístup na internet během testů

07.04.2021

Dánsko je zemí, která je známá svou náklonností k moderním technologiím. Již více než 10 let je Dánským žákům umožněno vyplňovat testy na počítači. Tento poslední krok Dánské vlády reflektuje skutečnost, že internet je dnes již považován za nedílnou součást každodenního života.

Úvodní obrázek Foto: Shutterstock.com
Úvodní obrázek Foto: Shutterstock.com

Možnost přistupovat na internet není samozřejmě dostupná všem studentům, ale v této první (testovací) fázi pouze studentům několika středních škol v posledním ročníku. Studenti mohou přistupovat na jakékoliv stránky, včetně Facebooku, ale nemohou si psát vzájemně zprávy a napsat email nikomu mimo třídu. Podle vládních poradců jsou studenti natolik dispciplinovaní, že nebudou podvádět a že se mohou spolehnout na integritu žáků a hrozbu vyhození ze školy v případě, že by byli chyceni.

Studenti překvapivě sami přiznávají, že podvádět není snadné ani s přístupem na internet. Času na vypracování testu je prý tak málo, že je nutné soustředit se na vyplnění testu a ani na vyhledávání odpovědí na otázky na internetu už nezbývá příliš mnoho času.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Atmosféra je soubor plynů, které obklopují naši planetu a sahají více než 800 km nad zemský povrch. Jedná se tedy o jakýsi nehomogenní obal rozdělený do pěti různých vrstev, z nichž každá má jiné vlastnosti.

Proč mrkáme?

25.06.2021

Ani si to neuvědomujeme, přesto je to pohyb, který každý z nás dělá denně a opakovaně: mrkání je přirozené a každý člověk za normálních podmínek dělá toto gesto každých pět sekund, takže podle japonské studie stráví průměrný člověk 10 % svého bdělého času... Se zavřenýma očima!