Tajemství nejoblíbenějšího nápoje na světě. Byla Coca-Cola na začátku lékem?

17.04.2021

Když se řekne nejoblíbenější nápoj na světě, jako první vás samozřejmě napadne Coca-Cola. Sladkého perlivého nápoje se ročně prodají miliardy lahví. A přestože nás výrobci čas od času překvapují novými kolovými příchutěmi, vše začalo klasikou.

Coca-Cola. Foto: Shutterstock.com
Coca-Cola. Foto: Shutterstock.com

Jak vznikla Coca-Cola?

V roce 1886 vyvinul lékárník J. S. Pemberton nálev z listů koky a kolových ořechů. Původně měla směs zelenou barvu a měla sloužit jako lék na podporu trávení. Název Coca-Cola a ikonické logo vytvořil F. M. Robinson, Pembertonův partner a účetní.

Brzy byl nápoj známý po celém světě a stal se ikonou popkultury. Zajímavé je, že za současnou image společnosti Coca-Cola je zodpovědný právě koncern... Santa Claus! Poprvé se v jejich reklamách objevil jako dědeček s dlouhým bílým plnovousem a v červeném kostýmu.

V dnešní době se hodně mluví o škodlivosti Coca-Coly pro zdraví, zejména o jejím vysokém obsahu cukru. Přesto je cola stále nejoblíbenějším syceným nápojem a její chuť se snaží napodobit desítky dalších značek.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Společnost COLORCODE, založená v roce 2008 v Jižní Koreji, prodává na našem trhu kosmetiku se značkou TERRAZEN prostřednictvím svého dooc. Pokud máte zájem o koupi této kosmetiky a hledáte recenze a zkušenosti těch, kteří si již značku TERRAZEN zakoupili, jste na správném místě.

Unavené oči mohou být důsledkem dlouhého čtení, práce na počítači nebo používání mobilních zařízení. Můžete vyzkoušet následujících 7 cviků, které uvolní a posílí vaše oční svaly.