Vysoký krevní tlak a obezita

24.05.2021

Vysoký krevní tlak může být u obézních lidí smrtelný. Dlouhodobá studie prokázala to, co odborníci již dlouho tušili: vysoký krevní tlak je klíčem ke zvýšení rizika infarktu a mrtvice u obézních lidí.

Vysoký krevní tlak
Vysoký krevní tlak

Výzkumníci sledovali více než 240 000 lidí v průměru po dobu 14 let.

Zjistili, že kardiovaskulární riziko nebylo jednoznačně zvýšeno, s výjimkou zvýšení krevního tlaku u obézních osob. U zkoumaných osob byla přítomnost hypertenze nejdůležitějším faktorem vedoucím ke zvýšené kardiovaskulární úmrtnosti u obézních osob.

Výzkumníci také zjistili, že:

  • Obézní muži a ženy s vysokým krevním tlakem měli dvakrát vyšší riziko infarktu než obézní lidé s normálním krevním tlakem.
  • Obézní ženy s vysokým krevním tlakem a cukrovkou měly čtyřikrát vyšší riziko kardiovaskulárního úmrtí a muži měli třikrát vyšší riziko než ženy a muži s normální hmotností a krevním tlakem.
  • Obézní lidé s cukrovkou a normálním krevním tlakem neměli zvýšené riziko kardiovaskulárního úmrtí. Obézní muži s vysokou hladinou cholesterolu měli mírně zvýšené riziko úmrtí na kardiovaskulární onemocnění, ženy však nikoli.

Nejlepším způsobem, jak snížit riziko kardiovaskulárního úmrtí u obézních lidí, je léčba zaměřená na snížení krevního tlaku a tělesné hmotnosti.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Velká či malá, skrytá či odhalená ňadra jsou předmětem obdivu, který nepřestává vzrušovat mužskou představivost, a o velikosti ženských prsou se diskutuje stejně často jako o velikosti penisu.

"Čtyři dohody" je kniha Dona Miguela Ruize a je to pravděpodobně jedna z nejsmysluplnějších a nejpodstatnějších knih, které jsem četl. Je to dáno především tím, že samotná kniha má neuvěřitelných 70-80 stran. Věci jsou podány stručně a přehledně, bez zbytečných výplní a slovíčkaření. Nyní se budu snažit zprostředkovat poselství Dona Miguela Ruize...

Vysoký krevní tlak může být u obézních lidí smrtelný. Dlouhodobá studie prokázala to, co odborníci již dlouho tušili: vysoký krevní tlak je klíčem ke zvýšení rizika infarktu a mrtvice u obézních lidí.

Zítra začnu držet dietu, zítra začnu cvičit, zítra přestanu utrácet... Taková rozhodnutí děláme všichni, ale často se změní v nové zítřky nebo nikdy. Někdy však stačí maličkosti, aby se zítřek stal dneškem, zejména pokud jde o hubnutí.

Chirurgické zmenšení žaludku s cílem zhubnout je nebezpečnější, než se dříve myslelo, zejména pro muže, starší osoby a osoby se zdravotními problémy, jako je vysoký krevní tlak.

Abyste mohli plně využívat všech výhod sauny, je důležité vědět, jak ji správně používat. Zde je několik pokynů.

Tento článek se nepsal snadno, ale měl by si ho přečíst každý, protože se týká každého z nás. Toto téma je příliš široké, než aby se dalo zúžit na jednu stránku, a příliš smutné, než aby se dalo vyjádřit slovy, proto se zaměříme jen na jednu část příběhu - kdo trpí pro vaši krásu?