Začněte cvičit a už žádné výmluvy

09.04.2021

Také si pořád vymýšlíte nějaké výmluvy, abyste nemuseli cvičit? Raději byste dělali cokoli jiného - dokonce i třídili ponožky nebo myli troubu? Nabízíme vám pár nápadů, jak překonat svou nechuť a oblíbit si pohyb natrvalo.

Úvodní obrázek. Foto: Shutterstock.com
Úvodní obrázek. Foto: Shutterstock.com

Pohyb nahraďte pohybem. Standardní režim cvičení nahraďte jakoukoli fyzicky náročnější domácí prací. Pokud je to činnost, kterou musíte tak jako tak dělat - například mytí auta nebo péče o zahradu - zabijete dvě mouchy jednou ranou.

 
Nezapomínejte na hudbu. Zapište se do kurzu břišních tanců, flamenka, lidových nebo afrických tanců. Všechny jsou výbornou a velmi zábavnou aktivitou. Hudbu můžete poslouchat i během jiných cvičení; při poslechu oblíbených písní vám to rychleji uteče.

 
Spojte cvičení s literaturou. Při cvičení poslouchejte nejnovější detektivku nebo dobrodružný román na kazetě. Na další cvičení se budete těšit už jen proto, abyste se dozvěděli, co se bude dít dál.

 
Nemusíte se za každou cenu propotit. Pokud propocené tričko jaksi nenaplňuje vaši představu o dobře stráveném volném čase, zkuste mírnější cvičení, například jógu, tchai-chi nebo cvičení s tanečními prvky; vše se můžete naučit v mnoha fitnesscentrech.

 
Najděte si někoho, s kým budete cvičit. Cvičení ve dvou je mnohem zábavnější. A ve dnech, kdy nebudete mít téměř žádnou motivaci, se budete mnohem pravděpodobněji držet svých předsevzetí, protože nebudete chtít zklamat toho, s kým cvičíte.

 
Najděte si někoho, kdo vás bude podporovat. Zjistěte si možnosti ve svém okolí a najděte si někoho, kdo vám bude dodávat energii při dosahování dalších cílů. Zkuste využít i nabídek na internetu.

 
Dejte na radu odborníka. Sice to znamená určité výdaje, ale osobní trenér vám pomůže vytyčit realistické cíle, sestaví vám individuální kondiční program a dohlédne na postupné a zdravé zvyšování zátěže.

 
Staňte se členem nějakého klubu. Zahrňte fyzickou aktivitu do svého společenského života staňte se členem turistického, cyklistického, tenisového nebo jakéhokoli sportovního nebo výletního klubu.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Společnost COLORCODE, založená v roce 2008 v Jižní Koreji, prodává na našem trhu kosmetiku se značkou TERRAZEN prostřednictvím svého dooc. Pokud máte zájem o koupi této kosmetiky a hledáte recenze a zkušenosti těch, kteří si již značku TERRAZEN zakoupili, jste na správném místě.

Unavené oči mohou být důsledkem dlouhého čtení, práce na počítači nebo používání mobilních zařízení. Můžete vyzkoušet následujících 7 cviků, které uvolní a posílí vaše oční svaly.