Dovoz vozidel ze zahraničí

07.04.2021

Dovoz automobilů ze zahraničí funguje již několik desítek let. V zahraničí můžete koupit auta, stejně tak jako v českých bazarech. Ale v zahraniční bývají většinou levné a přitom zachovalé. 

Úvodní obrázek Foto: Shutterstock.com
Úvodní obrázek Foto: Shutterstock.com

Asi nejpopulárnější v České republice je dovoz aut z Německa. Autobazary v německu se zaměřují stejně jako ty české, nejen na osobní automobily, ale i na stavební, nebo zemědělské stroje a vozidla. o německých řidičích se také říká, že se o své automobily starají lépe než češi a je také pravda, že komunikace v sousedním Německu jsou lépe udržované. Z toho důvodu jsou vozidla z německa zpravidla v lepším stavu i přes nízkou cenu. Dalším důvodem je také větší trh v německu, než u nás. Dříve bývali problémy s dovozem aut, ale dnes jsou dokonce i specializované firmy, které se o převoz vozidla starají - a to se všemi náležitostmi. Zemí, ze kterých je možné auta koupit je celá řada. Mezi další známější patří Anglie. Dovoz aut z Anglie není tak rozšířený jako ten z Německa, ale někteří lidé této možnosti také využívají. Nejčastěji se dovážejí ty vozidla, která se nedají v ČR vůbec sehnat, většinou jde o nějaké speciální stroje, nebo luxusní vozy.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Když jste si pořídili domácího mazlíčka, pravděpodobně jste měli nějaké představy o tom, jak ho budete vychovávat. V závislosti na plemeni se často jedná o budování návyků spojených s odvahou a odhodláním. Pes, který je připraven čelit okolnímu světu a jít s vámi kamkoli.

Katov je obec nacházející se severovýchodně od Velké Bíteše na náhorní plošině v nadmořské výšce 474 m. Jméno obce a nález lidských kostí během stavebních prací v okolí školy jasně ukazují na to, že se skutečně jednalo o popravčí místo a že prvním katovským obyvatelem byl kat. To tvrdí i legenda.