Dovoz vozidel ze zahraničí

07.04.2021

Dovoz automobilů ze zahraničí funguje již několik desítek let. V zahraničí můžete koupit auta, stejně tak jako v českých bazarech. Ale v zahraniční bývají většinou levné a přitom zachovalé. 

Úvodní obrázek Foto: Shutterstock.com
Úvodní obrázek Foto: Shutterstock.com

Asi nejpopulárnější v České republice je dovoz aut z Německa. Autobazary v německu se zaměřují stejně jako ty české, nejen na osobní automobily, ale i na stavební, nebo zemědělské stroje a vozidla. o německých řidičích se také říká, že se o své automobily starají lépe než češi a je také pravda, že komunikace v sousedním Německu jsou lépe udržované. Z toho důvodu jsou vozidla z německa zpravidla v lepším stavu i přes nízkou cenu. Dalším důvodem je také větší trh v německu, než u nás. Dříve bývali problémy s dovozem aut, ale dnes jsou dokonce i specializované firmy, které se o převoz vozidla starají - a to se všemi náležitostmi. Zemí, ze kterých je možné auta koupit je celá řada. Mezi další známější patří Anglie. Dovoz aut z Anglie není tak rozšířený jako ten z Německa, ale někteří lidé této možnosti také využívají. Nejčastěji se dovážejí ty vozidla, která se nedají v ČR vůbec sehnat, většinou jde o nějaké speciální stroje, nebo luxusní vozy.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Vidí, i když nemají oči. Reagují na dotek, komunikují čichem a chutí. Rostliny vnímají svět i mnoha jinými způsoby, o kterých se nám ani nesnilo.

Tento článek se nepsal snadno, ale měl by si ho přečíst každý, protože se týká každého z nás. Toto téma je příliš široké, než aby se dalo zúžit na jednu stránku, a příliš smutné, než aby se dalo vyjádřit slovy, proto se zaměříme jen na jednu část příběhu - kdo trpí pro vaši krásu?

Zajímalo vás někdy, co se děje s krémem, který si každé ráno a večer nanesete na obličej? Průměrná žena ve vyspělých zemích spotřebuje 1 kg rtěnky ročně a více než 20 různých kosmetických přípravků denně, které nezůstávají na pleti. Téměř 2/3 složek kosmetických přípravků se vstřebávají do krevního oběhu a mohou ovlivnit funkci vnitřních orgánů.