Kultura - dějiny - umění

Vidí, i když nemají oči. Reagují na dotek, komunikují čichem a chutí. Rostliny vnímají svět i mnoha jinými způsoby, o kterých se nám ani nesnilo.

Chryzantémy jsou podzimní květiny a v Den památky obětí války mají zvláštní význam. V Číně se pěstovaly již před 2000 lety. V Evropě je znám od druhé poloviny 18. století. Patří do čeledi Asteraceae. V Číně a Japonsku tato podzimní květina symbolizuje sílu, hojnost, věčný život a štěstí.

Proces začínal odstraněním vnitřních orgánů, poté bylo tělo očištěno a podrobeno rituální očistě, po níž následovala dehydratace pomocí natronu (uhličitanu sodného).

Víno provází vývoj lidstva již po staletí. Víno se v Mezopotámii vyrábělo již před 10 000 lety. Také v jižním Německu se elixír života vyráběl již před 5000 lety. Víno provází vývoj civilizací a kultur již tisíce let.

Milovníci umění jsou schopni zaplatit obrovské částky, aby se stali majiteli vysněného uměleckého díla. Uvedený seznam začíná na 450,3 milionech dolarů. Seznamte se s nejdražšími obrazy na světě.

Většina lidí se shodne na tom, že koně patří nejen k nejkrásnějším, ale také k nejinteligentnějším a nejužitečnějším zvířatům na světě. Člověk je zná už více než 6 000 let a sotva se tohoto velkého a silného zvířete přestal bát, začal jej využívat ku svému prospěchu. Naučil je pracovat, nosit těžké náklady a tahat povozy, jezdit na něm a...

Historie české koruny sahá do roku 1892. Tehdy byla zavedena koruna rakousko-uherská a po rozpadu říše ji nově vzniklé Československo převzalo jako svou oficiální měnu. Koruna česká se tak stala zákonnou základní měnovou jednotkou země.

Praha je velmi oblíbená turistická destinace, přičemž jedním z důvodů je její bohatá historie. I díky tomu v ní najdete velké množství muzeí a památek, ale nechybí zde ani zajímavé turistické atrakce. Proto jsme pro tebe vybrali jen ty, které se opravdu vyplatí, aby si zbytečně neztrácel čas s těmi méně zajímavými.