Pojištění proti škodám, které způsobíte jako zaměstnanec i občan. Jak na to?

25.06.2021

Na trhu je dnes opravdu široký výběr pojišťovacích produktů, takže pojistit se není žádný problém. Vždy je však důležité, abychom zvážili, kterou pojistku skutečně potřebujeme. Velmi populární jsou v poslední době pojistky související se škodami, které může zaměstnanec způsobit zaměstnavateli. Takové škody totiž mohou být nemalé, není tedy od věci být proti nim pojištěn. Kromě toho se mimo potenciálních škod v zaměstnání můžete pojistit proti škodám, které vzniknou v občanském životě.

Úvodní obrázek. Zdroj: ergo.cz
Úvodní obrázek. Zdroj: ergo.cz

Chceme se pojistit jako zaměstnanci

Jak tedy na pojištění proti škodám, které můžeme způsobit v zaměstnání? Jak jsme již zmínili v úvodu, je důležité zvážit míru rizika, přičemž tyto pojistky může sjednat jak zaměstnanec sám za sebe, tak je sjednává také případně zaměstnavatel. Na pojištění odpovědnosti pro zaměstnance lze v takovém případě získat také množstevní slevu, pokud je sjednáno pro více zaměstnanců současně. Míra rizika u jednotlivých zaměstnanců se často odlišuje podle pracovní pozice, kterou zaměstnanec zastává. Zpravidla jsou na výběr:

  • Standardní varianty
  • Varianty pojištění pro řidiče

Pro většinu zaměstnanců obvykle postačí varianta základního pojištění, přičemž pokud zaměstnanec řídí služební vůz či obsluhuje stroje, je zde obecně považováno riziko škody za vyšší. Běžně se pak rozlišuje také to, pokud zaměstnanec používá služební vůz také pro soukromé účely. Například u pojišťovny ERGO ale už základní pojistka nabízí široký rozsah pojistné ochrany.

Chceme se pojistit jako občané

Zdroj: ergo.cz
Zdroj: ergo.cz

Pojistit se ale můžete chtít také jako občané. Výše zmiňovaná pojišťovna ERGO v tomto ohledu navíc má pojistku, která chrání celou vaši rodinu, není zde žádná spoluúčast a platí celosvětově. Pojištění odpovědnosti za škodu, kterou způsobíte v běžném občanském životě, lze navíc sjednat také jako bonus k některým dalším pojišťovacím produktům. Vybrat si lze hned několik variant podle zvolené pojistné částky.


Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Podívejte se, jak se můžeme přiblížit energeticky úspornému životnímu stylu tím, že změníme spotřebiče a návyky, které spotřebovávají energii.

Peníze a bohatství. Co se vám vybaví jako první, když slyšíte toto slovo? Je to luxusní vila s bazénem, prsten plný diamantů nebo koupel ve vaně plné bankovek?

Na trhu je dnes opravdu široký výběr pojišťovacích produktů, takže pojistit se není žádný problém. Vždy je však důležité, abychom zvážili, kterou pojistku skutečně potřebujeme. Velmi populární jsou v poslední době pojistky související se škodami, které může zaměstnanec způsobit zaměstnavateli. Takové škody totiž mohou být nemalé, není tedy od věci...