Jak efektivně pečovat o své řasy

16.04.2021

Řasy by si každá žena bez výjimky přála husté, tmavé a hlavně dlouhé. Podle teorie má mít horní víčko 90 - 160 řas 8 - 12 mm dlouhých, na spodním víčku bývá 60 - 70 řas o délce 6 - 8 cm. Ale jaká je u většiny z nás skutečnost? 

Úvodní obrázek. Foto: Shutterstock.com
Úvodní obrázek. Foto: Shutterstock.com

Nejspíše zjistíte, že údaje nesplňujete, ale nemusíte proto zoufat. Jestliže se nezachovala štědře příroda /velkou roli hrají genetické vlivy/, vezmeme na pomoc naši kamarádku kosmetiku.

Pokud se nám řasy lámou nebo se nám zdají suché, použijeme běžný prostředek-ricinový olej. Kartáčkem jej naneseme na řasy a necháme působit přes noc. Řasy zvláční a nebudou se lámat.

Máme-li řasy dost světlé, necháme si je jednou za čas obarvit u kosmetičky. Budou tak dělat dojem, že je jich více. Běžně jim prospěje bezbarvá řasenka, která obsahuje výživné látky. Dodá řasám lesk a pevnost a také výhodu, že se nemusíme bát rozmazané černě kolem očí.

Máme-li řasy řídké a krátké, poslouží nám prodlužovací řasenka. Ta obsahuje drobná přírodní vlákna, která ulpí zároveň s barvou na řasách a opticky je prodlouží.

Používáme-li obyčejnou spirálovou řasenku, nasadíme kartáček ke kořenu řas, několikrát projedeme tam a zpět a pak protáhneme řasy do špiček. Při líčení horních řas se díváme dolů, při líčení spodních nahoru.

Večer si oči nezapomeneme odlíčit. Řasenku stíráme tamponky namočenými olejem, pleťovým krémem nebo mlékem. Nejlepší je samozřejmě speciální krém na odličování očí. V žádném případě citlivé partie kolem očí nesmýváme vodou a mýdlem.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Tento článek se nepsal snadno, ale měl by si ho přečíst každý, protože se týká každého z nás. Toto téma je příliš široké, než aby se dalo zúžit na jednu stránku, a příliš smutné, než aby se dalo vyjádřit slovy, proto se zaměříme jen na jednu část příběhu - kdo trpí pro vaši krásu?

Zajímalo vás někdy, co se děje s krémem, který si každé ráno a večer nanesete na obličej? Průměrná žena ve vyspělých zemích spotřebuje 1 kg rtěnky ročně a více než 20 různých kosmetických přípravků denně, které nezůstávají na pleti. Téměř 2/3 složek kosmetických přípravků se vstřebávají do krevního oběhu a mohou ovlivnit funkci vnitřních orgánů.

Pravidelné, důkladné a především správné čištění je nejdůležitějším faktorem pro krásnou a zdravou pleť. Pouze výběrem správného přípravku pro péči o pleť můžeme dosáhnout správného udržení zdravého fyziologického stavu pleti.

Mají výraznou chuť, propracovaný tvar a nabízejí spoustu možností pro kreativitu. Recepty s chřestem jsou stále silnější! Především díky rostoucí fantazii kuchařů a otevřenosti novým produktům z celého světa. V následujícím textu uvádím několik způsobů přípravy této jarní pochoutky.