Jak efektivně pečovat o své řasy

16.04.2021

Řasy by si každá žena bez výjimky přála husté, tmavé a hlavně dlouhé. Podle teorie má mít horní víčko 90 - 160 řas 8 - 12 mm dlouhých, na spodním víčku bývá 60 - 70 řas o délce 6 - 8 cm. Ale jaká je u většiny z nás skutečnost? 

Úvodní obrázek. Foto: Shutterstock.com
Úvodní obrázek. Foto: Shutterstock.com

Nejspíše zjistíte, že údaje nesplňujete, ale nemusíte proto zoufat. Jestliže se nezachovala štědře příroda /velkou roli hrají genetické vlivy/, vezmeme na pomoc naši kamarádku kosmetiku.

Pokud se nám řasy lámou nebo se nám zdají suché, použijeme běžný prostředek-ricinový olej. Kartáčkem jej naneseme na řasy a necháme působit přes noc. Řasy zvláční a nebudou se lámat.

Máme-li řasy dost světlé, necháme si je jednou za čas obarvit u kosmetičky. Budou tak dělat dojem, že je jich více. Běžně jim prospěje bezbarvá řasenka, která obsahuje výživné látky. Dodá řasám lesk a pevnost a také výhodu, že se nemusíme bát rozmazané černě kolem očí.

Máme-li řasy řídké a krátké, poslouží nám prodlužovací řasenka. Ta obsahuje drobná přírodní vlákna, která ulpí zároveň s barvou na řasách a opticky je prodlouží.

Používáme-li obyčejnou spirálovou řasenku, nasadíme kartáček ke kořenu řas, několikrát projedeme tam a zpět a pak protáhneme řasy do špiček. Při líčení horních řas se díváme dolů, při líčení spodních nahoru.

Večer si oči nezapomeneme odlíčit. Řasenku stíráme tamponky namočenými olejem, pleťovým krémem nebo mlékem. Nejlepší je samozřejmě speciální krém na odličování očí. V žádném případě citlivé partie kolem očí nesmýváme vodou a mýdlem.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Nedávný výzkum prokázal významnou roli tělesné výchovy při učení a zapamatování, stejně jako důležitost pohybu pro vývoj studentů. Neuroedukace tak získala klíčovou roli v přípravě učitelů, která jim umožňuje přizpůsobit tělesná cvičení neurologickému vývoji.

Vyhnout se klíšťatům je možné pomocí domácích a přírodních prostředků, které jsou užitečné zejména u štěňat, protože u nich se nedoporučuje používat drsné chemické prostředky k odstranění parazitů, jako jsou klíšťata nebo blechy.

Akné je kožní onemocnění, ke kterému dochází, když se vlasové folikuly ucpou tukem a odumřelými kožními buňkami. Způsobuje bílé a černé tečky nebo pupínky. Akné se nejčastěji vyskytuje u dospívajících, i když postihuje lidi všech věkových kategorií.

Velká či malá, skrytá či odhalená ňadra jsou předmětem obdivu, který nepřestává vzrušovat mužskou představivost, a o velikosti ženských prsou se diskutuje stejně často jako o velikosti penisu.

"Čtyři dohody" je kniha Dona Miguela Ruize a je to pravděpodobně jedna z nejsmysluplnějších a nejpodstatnějších knih, které jsem četl. Je to dáno především tím, že samotná kniha má neuvěřitelných 70-80 stran. Věci jsou podány stručně a přehledně, bez zbytečných výplní a slovíčkaření. Nyní se budu snažit zprostředkovat poselství Dona Miguela Ruize...