Laserová epilace je skvělý nápad ale ne v létě

06.05.2021

Jakmile přijde léto, každý chce vypadat krásněji, protože slunce bohužel odhalí všechny nedokonalosti pleti. Pak jsou všechny skvrny, chloupky, zabarvení a další tělesné nedokonalosti viditelnější a my se jich chceme ještě více zbavit.

Laserová epilace
Laserová epilace

Laserová epilace, stejně jako další zákroky estetické medicíny, se bohužel na léto nedoporučuje! Sami se přesvědčte, s jakými ošetřeními je lepší počkat do podzimu nebo je provést brzy na jaře.

Laserová epilace - čemu se v létě vyhnout?

S příchodem léta se na naší pleti objevují nedokonalosti. Čím je to způsobeno? Za vše je zodpovědný melanin, přirozený pigment, který chrání pokožku před UV zářením. Pokud je uspořádána nerovnoměrně, objevují se různé druhy skvrn a zabarvení.

Na tento typ problémů je nejlepší chemický peeling, který exfoliuje hlouběji než běžný peeling a zároveň odstraňuje nebo vyrovnává nedokonalosti. Protože takové peelingy pokožku dráždí, je citlivější na jakékoli vnější změny. Proto s takovým ošetřením raději počkejte do podzimu.

Stejné je to i s laserovou epilací. Všechny laserové epilace se doporučují na začátku jara. Taková ošetření by se měla opakovat - obvykle se používají balíčky 10-15 ošetření v závislosti na typu chloupků a jejich umístění. Laserová epilace v létě může způsobit popáleniny a změnu barvy. Proto byste se v tomto období neměli vůbec opalovat a chránit svou pokožku před sluncem.

Když ne laserová epilace, tak co?

Když se objeví teplé dny, je pro naše tělo prospěšných jen několik procedur. Jedním z mála letních ošetření, která mají příznivý účinek, je mezoterapie přípravky s kyselinou hyaluronovou. Je to dobrý způsob, jak posílit pokožku po opalování. A pro pleť unavenou po dovolené strávené na slunci se doporučuje fotoomlazení pomocí IPL laseru. Při dlouhodobém pobytu na slunci se mohou objevit skvrny, fibroidy nebo rozšířené kapiláry. Nezapomeňte však, že všeho s mírou! Jak v oblasti opalování, tak v oblasti ošetření těla.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Společnost COLORCODE, založená v roce 2008 v Jižní Koreji, prodává na našem trhu kosmetiku se značkou TERRAZEN prostřednictvím svého dooc. Pokud máte zájem o koupi této kosmetiky a hledáte recenze a zkušenosti těch, kteří si již značku TERRAZEN zakoupili, jste na správném místě.

Unavené oči mohou být důsledkem dlouhého čtení, práce na počítači nebo používání mobilních zařízení. Můžete vyzkoušet následujících 7 cviků, které uvolní a posílí vaše oční svaly.