Laserová epilace je skvělý nápad ale ne v létě

06.05.2021

Jakmile přijde léto, každý chce vypadat krásněji, protože slunce bohužel odhalí všechny nedokonalosti pleti. Pak jsou všechny skvrny, chloupky, zabarvení a další tělesné nedokonalosti viditelnější a my se jich chceme ještě více zbavit.

Laserová epilace
Laserová epilace

Laserová epilace, stejně jako další zákroky estetické medicíny, se bohužel na léto nedoporučuje! Sami se přesvědčte, s jakými ošetřeními je lepší počkat do podzimu nebo je provést brzy na jaře.

Laserová epilace - čemu se v létě vyhnout?

S příchodem léta se na naší pleti objevují nedokonalosti. Čím je to způsobeno? Za vše je zodpovědný melanin, přirozený pigment, který chrání pokožku před UV zářením. Pokud je uspořádána nerovnoměrně, objevují se různé druhy skvrn a zabarvení.

Na tento typ problémů je nejlepší chemický peeling, který exfoliuje hlouběji než běžný peeling a zároveň odstraňuje nebo vyrovnává nedokonalosti. Protože takové peelingy pokožku dráždí, je citlivější na jakékoli vnější změny. Proto s takovým ošetřením raději počkejte do podzimu.

Stejné je to i s laserovou epilací. Všechny laserové epilace se doporučují na začátku jara. Taková ošetření by se měla opakovat - obvykle se používají balíčky 10-15 ošetření v závislosti na typu chloupků a jejich umístění. Laserová epilace v létě může způsobit popáleniny a změnu barvy. Proto byste se v tomto období neměli vůbec opalovat a chránit svou pokožku před sluncem.

Když ne laserová epilace, tak co?

Když se objeví teplé dny, je pro naše tělo prospěšných jen několik procedur. Jedním z mála letních ošetření, která mají příznivý účinek, je mezoterapie přípravky s kyselinou hyaluronovou. Je to dobrý způsob, jak posílit pokožku po opalování. A pro pleť unavenou po dovolené strávené na slunci se doporučuje fotoomlazení pomocí IPL laseru. Při dlouhodobém pobytu na slunci se mohou objevit skvrny, fibroidy nebo rozšířené kapiláry. Nezapomeňte však, že všeho s mírou! Jak v oblasti opalování, tak v oblasti ošetření těla.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Velká či malá, skrytá či odhalená ňadra jsou předmětem obdivu, který nepřestává vzrušovat mužskou představivost, a o velikosti ženských prsou se diskutuje stejně často jako o velikosti penisu.

"Čtyři dohody" je kniha Dona Miguela Ruize a je to pravděpodobně jedna z nejsmysluplnějších a nejpodstatnějších knih, které jsem četl. Je to dáno především tím, že samotná kniha má neuvěřitelných 70-80 stran. Věci jsou podány stručně a přehledně, bez zbytečných výplní a slovíčkaření. Nyní se budu snažit zprostředkovat poselství Dona Miguela Ruize...

Vysoký krevní tlak může být u obézních lidí smrtelný. Dlouhodobá studie prokázala to, co odborníci již dlouho tušili: vysoký krevní tlak je klíčem ke zvýšení rizika infarktu a mrtvice u obézních lidí.

Zítra začnu držet dietu, zítra začnu cvičit, zítra přestanu utrácet... Taková rozhodnutí děláme všichni, ale často se změní v nové zítřky nebo nikdy. Někdy však stačí maličkosti, aby se zítřek stal dneškem, zejména pokud jde o hubnutí.

Chirurgické zmenšení žaludku s cílem zhubnout je nebezpečnější, než se dříve myslelo, zejména pro muže, starší osoby a osoby se zdravotními problémy, jako je vysoký krevní tlak.

Abyste mohli plně využívat všech výhod sauny, je důležité vědět, jak ji správně používat. Zde je několik pokynů.