Podstoupit operaci žaludku nebo zhubnout?

23.05.2021

Chirurgické zmenšení žaludku s cílem zhubnout je nebezpečnější, než se dříve myslelo, zejména pro muže, starší osoby a osoby se zdravotními problémy, jako je vysoký krevní tlak.

Operace žaludku
Operace žaludku

Potenciální pacienti jsou varováni, že riziko úmrtí při této stále častější operaci je 1:500 až 1:1000 případů, uvedl David Flum z Washingtonské univerzity.

U pacientů starších 65 let a pacientů s různými zdravotními problémy způsobenými obezitou je riziko úmrtí 1:50.

Někteří lidé jsou ohroženi více. U mužů je dvakrát vyšší pravděpodobnost úmrtí než u žen, stejně jako u osob s vysokým krevním tlakem nebo cukrovkou. Podle Flumovy studie je u pacientů starších 65 let pooperační úmrtnost 11 %, což je více než úmrtnost po operaci srdce.

80 % pacientů, kteří se pro tento zákrok rozhodnou, jsou ženy. Flum zároveň upozorňuje, že ačkoli je úmrtnost po zákroku vyšší, než se původně předpokládalo, nemělo by to bránit této účinné metodě u těch, kteří ji skutečně potřebují.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Velká či malá, skrytá či odhalená ňadra jsou předmětem obdivu, který nepřestává vzrušovat mužskou představivost, a o velikosti ženských prsou se diskutuje stejně často jako o velikosti penisu.

"Čtyři dohody" je kniha Dona Miguela Ruize a je to pravděpodobně jedna z nejsmysluplnějších a nejpodstatnějších knih, které jsem četl. Je to dáno především tím, že samotná kniha má neuvěřitelných 70-80 stran. Věci jsou podány stručně a přehledně, bez zbytečných výplní a slovíčkaření. Nyní se budu snažit zprostředkovat poselství Dona Miguela Ruize...

Vysoký krevní tlak může být u obézních lidí smrtelný. Dlouhodobá studie prokázala to, co odborníci již dlouho tušili: vysoký krevní tlak je klíčem ke zvýšení rizika infarktu a mrtvice u obézních lidí.

Zítra začnu držet dietu, zítra začnu cvičit, zítra přestanu utrácet... Taková rozhodnutí děláme všichni, ale často se změní v nové zítřky nebo nikdy. Někdy však stačí maličkosti, aby se zítřek stal dneškem, zejména pokud jde o hubnutí.

Chirurgické zmenšení žaludku s cílem zhubnout je nebezpečnější, než se dříve myslelo, zejména pro muže, starší osoby a osoby se zdravotními problémy, jako je vysoký krevní tlak.

Abyste mohli plně využívat všech výhod sauny, je důležité vědět, jak ji správně používat. Zde je několik pokynů.