Podstoupit operaci žaludku nebo zhubnout?

23.05.2021

Chirurgické zmenšení žaludku s cílem zhubnout je nebezpečnější, než se dříve myslelo, zejména pro muže, starší osoby a osoby se zdravotními problémy, jako je vysoký krevní tlak.

Operace žaludku
Operace žaludku

Potenciální pacienti jsou varováni, že riziko úmrtí při této stále častější operaci je 1:500 až 1:1000 případů, uvedl David Flum z Washingtonské univerzity.

U pacientů starších 65 let a pacientů s různými zdravotními problémy způsobenými obezitou je riziko úmrtí 1:50.

Někteří lidé jsou ohroženi více. U mužů je dvakrát vyšší pravděpodobnost úmrtí než u žen, stejně jako u osob s vysokým krevním tlakem nebo cukrovkou. Podle Flumovy studie je u pacientů starších 65 let pooperační úmrtnost 11 %, což je více než úmrtnost po operaci srdce.

80 % pacientů, kteří se pro tento zákrok rozhodnou, jsou ženy. Flum zároveň upozorňuje, že ačkoli je úmrtnost po zákroku vyšší, než se původně předpokládalo, nemělo by to bránit této účinné metodě u těch, kteří ji skutečně potřebují.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Nedávný výzkum prokázal významnou roli tělesné výchovy při učení a zapamatování, stejně jako důležitost pohybu pro vývoj studentů. Neuroedukace tak získala klíčovou roli v přípravě učitelů, která jim umožňuje přizpůsobit tělesná cvičení neurologickému vývoji.

Vyhnout se klíšťatům je možné pomocí domácích a přírodních prostředků, které jsou užitečné zejména u štěňat, protože u nich se nedoporučuje používat drsné chemické prostředky k odstranění parazitů, jako jsou klíšťata nebo blechy.

Akné je kožní onemocnění, ke kterému dochází, když se vlasové folikuly ucpou tukem a odumřelými kožními buňkami. Způsobuje bílé a černé tečky nebo pupínky. Akné se nejčastěji vyskytuje u dospívajících, i když postihuje lidi všech věkových kategorií.

Velká či malá, skrytá či odhalená ňadra jsou předmětem obdivu, který nepřestává vzrušovat mužskou představivost, a o velikosti ženských prsou se diskutuje stejně často jako o velikosti penisu.

"Čtyři dohody" je kniha Dona Miguela Ruize a je to pravděpodobně jedna z nejsmysluplnějších a nejpodstatnějších knih, které jsem četl. Je to dáno především tím, že samotná kniha má neuvěřitelných 70-80 stran. Věci jsou podány stručně a přehledně, bez zbytečných výplní a slovíčkaření. Nyní se budu snažit zprostředkovat poselství Dona Miguela Ruize...