Podstoupit operaci žaludku nebo zhubnout?

23.05.2021

Chirurgické zmenšení žaludku s cílem zhubnout je nebezpečnější, než se dříve myslelo, zejména pro muže, starší osoby a osoby se zdravotními problémy, jako je vysoký krevní tlak.

Operace žaludku
Operace žaludku

Potenciální pacienti jsou varováni, že riziko úmrtí při této stále častější operaci je 1:500 až 1:1000 případů, uvedl David Flum z Washingtonské univerzity.

U pacientů starších 65 let a pacientů s různými zdravotními problémy způsobenými obezitou je riziko úmrtí 1:50.

Někteří lidé jsou ohroženi více. U mužů je dvakrát vyšší pravděpodobnost úmrtí než u žen, stejně jako u osob s vysokým krevním tlakem nebo cukrovkou. Podle Flumovy studie je u pacientů starších 65 let pooperační úmrtnost 11 %, což je více než úmrtnost po operaci srdce.

80 % pacientů, kteří se pro tento zákrok rozhodnou, jsou ženy. Flum zároveň upozorňuje, že ačkoli je úmrtnost po zákroku vyšší, než se původně předpokládalo, nemělo by to bránit této účinné metodě u těch, kteří ji skutečně potřebují.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Společnost COLORCODE, založená v roce 2008 v Jižní Koreji, prodává na našem trhu kosmetiku se značkou TERRAZEN prostřednictvím svého dooc. Pokud máte zájem o koupi této kosmetiky a hledáte recenze a zkušenosti těch, kteří si již značku TERRAZEN zakoupili, jste na správném místě.

Unavené oči mohou být důsledkem dlouhého čtení, práce na počítači nebo používání mobilních zařízení. Můžete vyzkoušet následujících 7 cviků, které uvolní a posílí vaše oční svaly.