Podstoupit operaci žaludku nebo zhubnout?

23.05.2021

Chirurgické zmenšení žaludku s cílem zhubnout je nebezpečnější, než se dříve myslelo, zejména pro muže, starší osoby a osoby se zdravotními problémy, jako je vysoký krevní tlak.

Operace žaludku
Operace žaludku

Potenciální pacienti jsou varováni, že riziko úmrtí při této stále častější operaci je 1:500 až 1:1000 případů, uvedl David Flum z Washingtonské univerzity.

U pacientů starších 65 let a pacientů s různými zdravotními problémy způsobenými obezitou je riziko úmrtí 1:50.

Někteří lidé jsou ohroženi více. U mužů je dvakrát vyšší pravděpodobnost úmrtí než u žen, stejně jako u osob s vysokým krevním tlakem nebo cukrovkou. Podle Flumovy studie je u pacientů starších 65 let pooperační úmrtnost 11 %, což je více než úmrtnost po operaci srdce.

80 % pacientů, kteří se pro tento zákrok rozhodnou, jsou ženy. Flum zároveň upozorňuje, že ačkoli je úmrtnost po zákroku vyšší, než se původně předpokládalo, nemělo by to bránit této účinné metodě u těch, kteří ji skutečně potřebují.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Uvažujete o kosmetických a cévních službách na BcD Clinic? Než se rozhodnete, přečtěte si nejnovější recenze a doporučení.

Looksogood.cz je český eshop, na kterém koupíte značkové oblečení značek jako GUESS, Tommy Hilfiger, Michael Kors, GANT, Calvin Klein a jiné. Je to vlastně taková konkurence obchodem jako jsou About You nebo Glami. V čem je však Looksogood.cz lepší?

Nedávný výzkum prokázal významnou roli tělesné výchovy při učení a zapamatování, stejně jako důležitost pohybu pro vývoj studentů. Neuroedukace tak získala klíčovou roli v přípravě učitelů, která jim umožňuje přizpůsobit tělesná cvičení neurologickému vývoji.