Proč mít děti, když jsou celý den ve školce?

13.05.2021

Stále méně si uvědomujeme, jak moc nás naše děti potřebují. Když dospějí do puberty, přemýšlíme, co je s nimi špatně, proč se tak chovají, proč nemají rádi.

Školka
Školka

Zamyslel se někdy některý z rodičů nad tím, co dělal celé ty roky špatně, že má nyní v pubertě problémy s komunikací se svým dítětem, nebo všechnu vinu svalujete na dítě?

Děti

Dnešní doba je pro nás rodiče opravdu špatná na výchovu dětí. Stát nás přesvědčuje, abychom měli děti, ale jak se o ně postaráme, ho příliš nezajímá. Něco málo udělají, ale myslí si, že problém vyřešili (školka zdarma pro další dítě). Problémem je, že jsme většinu dne v zaměstnání. Některé mateřské školy jsou tomu přizpůsobeny, většina nikoli. Ale má smysl mít dítě a dát ho na celý den do školky? Je pravda, že ve školce toho hodně získají, od socializace, pracovních návyků, naučí se spoustu věcí. Stále si však myslím, že u tak malých dětí je nejdůležitější, aby cítily lásku svých rodičů, a to se může stát jen tehdy, když s dětmi tráví více času.

Musíme naslouchat tomu, co nám dítě říká od narození, když ještě neumí mluvit. Většina rodičů na to zapomene, když děti začnou mluvit. Ale většinu věcí se od malých dětí naučíme pozorováním jejich pohybů, výrazů a chování. I když umí mluvit, nedokážou myslet jako my. Musíme jim dobře naslouchat, i když zrovna nemluví. Říkají nám svým vlastním způsobem mnoho věcí, které my rodiče musíme umět pochopit.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Velká či malá, skrytá či odhalená ňadra jsou předmětem obdivu, který nepřestává vzrušovat mužskou představivost, a o velikosti ženských prsou se diskutuje stejně často jako o velikosti penisu.

"Čtyři dohody" je kniha Dona Miguela Ruize a je to pravděpodobně jedna z nejsmysluplnějších a nejpodstatnějších knih, které jsem četl. Je to dáno především tím, že samotná kniha má neuvěřitelných 70-80 stran. Věci jsou podány stručně a přehledně, bez zbytečných výplní a slovíčkaření. Nyní se budu snažit zprostředkovat poselství Dona Miguela Ruize...

Vysoký krevní tlak může být u obézních lidí smrtelný. Dlouhodobá studie prokázala to, co odborníci již dlouho tušili: vysoký krevní tlak je klíčem ke zvýšení rizika infarktu a mrtvice u obézních lidí.

Zítra začnu držet dietu, zítra začnu cvičit, zítra přestanu utrácet... Taková rozhodnutí děláme všichni, ale často se změní v nové zítřky nebo nikdy. Někdy však stačí maličkosti, aby se zítřek stal dneškem, zejména pokud jde o hubnutí.

Chirurgické zmenšení žaludku s cílem zhubnout je nebezpečnější, než se dříve myslelo, zejména pro muže, starší osoby a osoby se zdravotními problémy, jako je vysoký krevní tlak.

Abyste mohli plně využívat všech výhod sauny, je důležité vědět, jak ji správně používat. Zde je několik pokynů.