Proč mít děti, když jsou celý den ve školce?

13.05.2021

Stále méně si uvědomujeme, jak moc nás naše děti potřebují. Když dospějí do puberty, přemýšlíme, co je s nimi špatně, proč se tak chovají, proč nemají rádi.

Školka
Školka

Zamyslel se někdy některý z rodičů nad tím, co dělal celé ty roky špatně, že má nyní v pubertě problémy s komunikací se svým dítětem, nebo všechnu vinu svalujete na dítě?

Děti

Dnešní doba je pro nás rodiče opravdu špatná na výchovu dětí. Stát nás přesvědčuje, abychom měli děti, ale jak se o ně postaráme, ho příliš nezajímá. Něco málo udělají, ale myslí si, že problém vyřešili (školka zdarma pro další dítě). Problémem je, že jsme většinu dne v zaměstnání. Některé mateřské školy jsou tomu přizpůsobeny, většina nikoli. Ale má smysl mít dítě a dát ho na celý den do školky? Je pravda, že ve školce toho hodně získají, od socializace, pracovních návyků, naučí se spoustu věcí. Stále si však myslím, že u tak malých dětí je nejdůležitější, aby cítily lásku svých rodičů, a to se může stát jen tehdy, když s dětmi tráví více času.

Musíme naslouchat tomu, co nám dítě říká od narození, když ještě neumí mluvit. Většina rodičů na to zapomene, když děti začnou mluvit. Ale většinu věcí se od malých dětí naučíme pozorováním jejich pohybů, výrazů a chování. I když umí mluvit, nedokážou myslet jako my. Musíme jim dobře naslouchat, i když zrovna nemluví. Říkají nám svým vlastním způsobem mnoho věcí, které my rodiče musíme umět pochopit.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Společnost COLORCODE, založená v roce 2008 v Jižní Koreji, prodává na našem trhu kosmetiku se značkou TERRAZEN prostřednictvím svého dooc. Pokud máte zájem o koupi této kosmetiky a hledáte recenze a zkušenosti těch, kteří si již značku TERRAZEN zakoupili, jste na správném místě.

Unavené oči mohou být důsledkem dlouhého čtení, práce na počítači nebo používání mobilních zařízení. Můžete vyzkoušet následujících 7 cviků, které uvolní a posílí vaše oční svaly.