5 nejkrásnějších měst v Portugalsku, které nesmíte přehlédnout

23.04.2021

Stejně jako mnoho evropských zemí má i Portugalsko řadu měst snů, měst, v nichž se snoubí tíha staleté historie s estetickým požitkem. Seznamte se s 5 nejkrásnějšími městy Portugalska.

Portugalsko
Portugalsko

Lisabon

Lisabon, město sedmi pahorků jako Řím, je stejně jako jeho evropský bratr vystaven na kopcích, které jsou naskládány jeden na druhém ve fascinující krajině, jež působí opevněným dojmem. Při prohlídce vyhlídkových bodů s hrady umístěnými na jednotlivých kopcích můžete pozorovat nádherné západy slunce nad ústím řeky Tagus, Pantheon, klášter São Vicente, zahrady Campo Mártires da Patria nebo jen lodě a velké útesy v prostředí plném zábavy a gastronomie. Jeho skvělá muzea, jako je Museu Nacional de Arte Antiga nebo výstavy v Centro Cultural de Belém, doplňují zážitky návštěvníků příjemnou a přívětivou prohlídkou.

Lisabon
Lisabon

Sintra

Angličtí básníci Southey a Byron popisovali Sintru jako nejblaženější místo a nádherný ráj. Je prohlášen za světové kulturní dědictví UNESCO a je plný paláců, zahrad a zdí, které jako by pocházely z kouzelné říše víl. Palácio Nacional s rozmanitou architekturou, Palácio da Pena s nádherným romantickým stylem nebo Quinta da Regaleira s pohádkovým pozemkem s esoterickou symbolikou jsou snem každého zvídavého turisty. Jeho krásné pláže jsou také významným centrem světového surfingu.

Sintra
Sintra

Porto

Porto je druhé nejlidnatější město Portugalska a historický rival Lisabonu. Má nádherné staré město, které je rovněž zapsáno na seznamu světového dědictví UNESCO, a leží u řeky Douro. Nádraží Sao Bento s dvaceti tisíci dlaždicemi zobrazujícími různé historické epizody je turistickým cílem, který nelze minout. A Livraria Lello je jedno z nejkrásnějších knihkupectví na světě, které bylo postaveno před více než sto lety a je předmětem zájmu mladých lidí kvůli své podobnosti s literárním světem J. K. Rowlingové. Nemluvě o proslulém portském víně, které musíte ochutnat.

Porto
Porto

Funchal

Z Madeiry nás přivítá krása Funchalu, skromného, ale nádherného přírodního přístavu s významnou hotelovou strukturou. V historickém centru Zona Velha se nachází katedrála, Muzeum sakrálního umění, sbírka obrazů z 15. století a exotický obchod Mercado dos Lavradores. V Městském přírodovědném muzeu je kromě mnoha dalších prostor vystaveno krásné mořské akvárium a sbírky regionální fauny.

Funchal
Funchal

Coimbra

V Coimbře, hornatém městě se skalními stavbami, můžete na každém rohu narazit na neocenitelné památky, které odkazují na historické nebo akademické památky středověkého starověku. Obrovská univerzita v Coimbře, další lidské dědictví, je poutí každého evropského studenta. Jeho palác a knihovna Joanina s ohromujícím množstvím starobylých svazků a neuvěřitelnou zlatou výzdobou jsou dalšími zajímavostmi. Coimbra je také zemí Fado v jeho estudentské odrůdě a v jejích kavárnách a ulicích si můžete vychutnat krásný hudební kontrapunkt k přísnému akademickému životu.

Coimbra
Coimbra

Při cestě do Portugalska tak určitě nevynechejte těchto 5 nejkrásnějších míst a vychutnejte si tu blaženou atmosféru.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového