Černé mýdlo - 100% přírodní

06.05.2021
Pokud hledáte čistě přírodní kosmetiku na přírodní bázi - černé mýdlo je určitě pro vás! Navzdory svému názvu velmi dobře pečuje o pleť, čistí ji a má mnoho vyživujících vlastností. Podívejte se sami, co naše pleť získá, když jo začneme používat, a jak to ovlivní naše zdraví a pohodu.
Černé mýdlo
Černé mýdlo

Několik slov o černém mýdle

Černé mýdlo (někdy nazývané také jako africké černé mýdlo) je na našem trhu stále oblíbenější. Je stále více firem, které využívají jeho kouzelných vlastností a zabývají se jeho výrobou. Odkud černé mýdlo skutečně pochází? No, je to poklad pocházející ze středomořských zemí, přesněji z Maroka. Vyrábí se z drcených černých oliv - odtud pochází jeho barva. Má konzistenci pasty a je to 100% přírodní mýdlo.

Vlastnosti

Černé mýdlo je bohaté na vitamin E a má zklidňující a uklidňující účinky. Je vhodný pro všechny typy pleti. Jeho hlavním úkolem je však hloubkové čištění. Odstraňuje nejen nečistoty, ale také účinně čistí, okysličuje a detoxikuje hlubší vrstvy pokožky. Díky jemným částečkám černých oliv exfoliuje a peelinguje pokožku a zanechává ji hladkou a jemnou. Po delším používání zaznamenáte výrazné zlepšení vzhledu a stavu vaší pleti.

Černé mýdlo je plně ekologické, a proto nepění jako běžná mýdla. Má jemnou vůni černých oliv, ale obsahuje také kokosový olej, organické bambucké máslo a kakaové plody. Díky svému složení je vhodný i pro citlivou pokožku.

Druhá možnost černého mýdla

Mýdlo, které je k dostání obchodech, se vyrábí především z oliv. Černé mýdlo má však i jinou tvář. V Maroku na bazarech v tzv. berberských lékárnách najdete černé mýdlo vyrobené z kmínu - rostliny, která se vyskytuje v okolí Středozemního moře. Tato rostlina má bílé květy a aromatická černá semena, která jsou hlavním "viníkem" vůně a barvy mýdla. Tato semínka se používají také jako koření - černý kmín (pro svou pikantní vůni a chuť) a jako esenciální olej, který je složkou parfémů.

Při návštěvě Maroka se vyplatí navštívit místní bazary a koupit si "černý dárek". Je to skvělý suvenýr z exotické cesty a ideální dárek pro blízké. A pokud se nechystáte tak daleko, stačí navštívit dobré drogerie a internetové obchody s kosmetikou - tam najdete skutečné poklady Středomoří.

Nejnovější články: technika - internet- věda

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Podle jihokorejského výzkumu prezentovaného na Evropském kardiologickém kongresu, který začíná v pátek v Barceloně, může chůze trvající jen něco málo přes hodinu týdně nebo deset minut denně prodloužit délku života po 85. roce věku.

Atmosféra je soubor plynů, které obklopují naši planetu a sahají více než 800 km nad zemský povrch. Jedná se tedy o jakýsi nehomogenní obal rozdělený do pěti různých vrstev, z nichž každá má jiné vlastnosti.