Chryzantémy, co o nich víme

12.05.2021

Chryzantémy jsou podzimní květiny a v Den památky obětí války mají zvláštní význam. V Číně se pěstovaly již před 2000 lety. V Evropě je znám od druhé poloviny 18. století. Patří do čeledi Asteraceae. V Číně a Japonsku tato podzimní květina symbolizuje sílu, hojnost, věčný život a štěstí.

Chryzantémy
Chryzantémy

Chryzantéma je nejen hrobovou květinou, ale ve většině domácností se dnes používá jako řezaná květina do kytic a k výzdobě domova.

Rozlišují se podle velikosti květů. Drobnokvěté chryzantémy se hodí spíše na záhony a do květináčů. V poslední době se na našich hrobech objevuje stále více chryzantém pěstovaných v nádobách, které nahrazují dřívější "ikebany" nebo kytice z řezaných květin. Jedná se o mnohokvěté chryzantémy neboli chryzantémy s mnoha květy. Tyto odrůdy kvetou pozdě na podzim samy, a proto jsou méně náročné na pěstování. Jsou také relativně odolnější vůči dešti a nízkým teplotám než ušlechtilé velkokvěté chryzantémy.

Pro úspěšné pěstování je třeba zajistit výživnou a dobře propustnou půdu. Tyto podzimní krásky však nesnášejí vysokou vlhkost a slunce.

Tyto podzimní krásky se vyrábějí v mnoha různých tvarech a barvách, takže si každý může vybrat tu, která mu udělá největší radost a uspokojení.

Nejnovější články na našem blogu

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Když jste si pořídili domácího mazlíčka, pravděpodobně jste měli nějaké představy o tom, jak ho budete vychovávat. V závislosti na plemeni se často jedná o budování návyků spojených s odvahou a odhodláním. Pes, který je připraven čelit okolnímu světu a jít s vámi kamkoli.

Katov je obec nacházející se severovýchodně od Velké Bíteše na náhorní plošině v nadmořské výšce 474 m. Jméno obce a nález lidských kostí během stavebních prací v okolí školy jasně ukazují na to, že se skutečně jednalo o popravčí místo a že prvním katovským obyvatelem byl kat. To tvrdí i legenda.

Zemi se říká modrá planeta, a to z dobrého důvodu. Při pohledu z vesmíru je 70 % zemského povrchu pokryto vodou. Ať už je kapalná, plynná nebo pevná, vyskytuje se v různých formách a je nezbytná pro zachování života na planetě.

Myslíme si, že o dinosaurech víme všechno: byli to obrovští plazi, tak mocní, že žádná jiná forma života se nemohla postavit jejich nadvládě. Vládli 160 milionů let, dokud je pravděpodobně nevyhladil náraz meteoritu do Země.