Pentagon vyvinul detekční mikročip COVID-19, který se umisťuje pod kůži.

17.04.2021

Vědci z Pentagonu, kteří denně provádějí lékařský výzkum, vyvinuli mikročip, který dokáže odhalit koronavirus, když se aplikuje pod kůži člověka. Nejnovější zprávy ze zámoří přivedly zastánce konspiračních teorií do varu. V tématech souvisejících s pandemií jich není málo.

Ilustrační foto. Foto: Shutterstock.com
Ilustrační foto. Foto: Shutterstock.com

Revoluční technologii připravila Agentura pro pokročilé obranné výzkumné projekty (DARPA), která úzce spolupracuje s Pentagonem. Tajná jednotka působí již od dob studené války. V té době byla zřízena za účelem studia nových technologií pro vojenské použití, včetně inovací na ochranu vojáků před biologickými zbraněmi. Dr. Matt Hepburn, infekční lékař a plukovník americké armády ve výslužbě, vysvětlil, že zkonstruovaný mikročip je schopen detekovat COVID-19 u nulového pacienta dlouho předtím, než se spustí pandemie.

Mikročip, který detekuje COVID-19 subkutánně

Agentura DARPA se významně podílela na rychlém vývoji vakcíny proti COVID-19. Agentura již léta provádí výzkum s cílem najít inovativní způsoby boje proti potenciálním hrozbám. Výsledky jejich práce často přesahují dosavadní vědecké poznatky. Nejnovějším objevem vědců je mikročip s gelovou konzistencí. Byl vytvořen k průběžnému testování krve na přítomnost koronaviru. Při pozorování specifických chemických reakcí vyšle mikročip varovný signál. Dr. Matt

Hepburn přirovnává jeho fungování k kontrolce poruchy v autě.

Zejména vynález mikročipu znepokojuje zastánce konspiračních teorií. Mnozí z nich jsou přesvědčeni, že vakcíny COVID-19 mají ve skutečnosti oslabit imunitu lidí, navíc je sleduje a monitoruje americká vláda nebo dokonce sám Bill Gates. Představitelé Pentagonu již popřeli, že by mikročip, který vyvinuli, sloužil k jinému účelu než ke zjištění rizika nákazy koronavirem.

DARPA a globální hrozba pandemie

Není to poprvé, co DARPA přijala opatření proti pandemiím. V roce 2005 se odborníci snažili znovu vytvořit virus španělské chřipky. Tehdy se jim podařilo dostat k uzdraveným lidem z epidemie, která řádila před téměř 100 lety. To jim umožnilo detekovat protilátky v odebraných vzorcích krve. Takový výzkum obvykle trvá 6 měsíců až rok. Pracovníci Pentagonu to zvládli za pouhých 78 dní. Izolace proteinů jim o několik let později pomohla vyrobit protilátky proti COVID-19.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Podle jihokorejského výzkumu prezentovaného na Evropském kardiologickém kongresu, který začíná v pátek v Barceloně, může chůze trvající jen něco málo přes hodinu týdně nebo deset minut denně prodloužit délku života po 85. roce věku.

Atmosféra je soubor plynů, které obklopují naši planetu a sahají více než 800 km nad zemský povrch. Jedná se tedy o jakýsi nehomogenní obal rozdělený do pěti různých vrstev, z nichž každá má jiné vlastnosti.