Pentagon vyvinul detekční mikročip COVID-19, který se umisťuje pod kůži.

17.04.2021

Vědci z Pentagonu, kteří denně provádějí lékařský výzkum, vyvinuli mikročip, který dokáže odhalit koronavirus, když se aplikuje pod kůži člověka. Nejnovější zprávy ze zámoří přivedly zastánce konspiračních teorií do varu. V tématech souvisejících s pandemií jich není málo.

Ilustrační foto. Foto: Shutterstock.com
Ilustrační foto. Foto: Shutterstock.com

Revoluční technologii připravila Agentura pro pokročilé obranné výzkumné projekty (DARPA), která úzce spolupracuje s Pentagonem. Tajná jednotka působí již od dob studené války. V té době byla zřízena za účelem studia nových technologií pro vojenské použití, včetně inovací na ochranu vojáků před biologickými zbraněmi. Dr. Matt Hepburn, infekční lékař a plukovník americké armády ve výslužbě, vysvětlil, že zkonstruovaný mikročip je schopen detekovat COVID-19 u nulového pacienta dlouho předtím, než se spustí pandemie.

Mikročip, který detekuje COVID-19 subkutánně

Agentura DARPA se významně podílela na rychlém vývoji vakcíny proti COVID-19. Agentura již léta provádí výzkum s cílem najít inovativní způsoby boje proti potenciálním hrozbám. Výsledky jejich práce často přesahují dosavadní vědecké poznatky. Nejnovějším objevem vědců je mikročip s gelovou konzistencí. Byl vytvořen k průběžnému testování krve na přítomnost koronaviru. Při pozorování specifických chemických reakcí vyšle mikročip varovný signál. Dr. Matt

Hepburn přirovnává jeho fungování k kontrolce poruchy v autě.

Zejména vynález mikročipu znepokojuje zastánce konspiračních teorií. Mnozí z nich jsou přesvědčeni, že vakcíny COVID-19 mají ve skutečnosti oslabit imunitu lidí, navíc je sleduje a monitoruje americká vláda nebo dokonce sám Bill Gates. Představitelé Pentagonu již popřeli, že by mikročip, který vyvinuli, sloužil k jinému účelu než ke zjištění rizika nákazy koronavirem.

DARPA a globální hrozba pandemie

Není to poprvé, co DARPA přijala opatření proti pandemiím. V roce 2005 se odborníci snažili znovu vytvořit virus španělské chřipky. Tehdy se jim podařilo dostat k uzdraveným lidem z epidemie, která řádila před téměř 100 lety. To jim umožnilo detekovat protilátky v odebraných vzorcích krve. Takový výzkum obvykle trvá 6 měsíců až rok. Pracovníci Pentagonu to zvládli za pouhých 78 dní. Izolace proteinů jim o několik let později pomohla vyrobit protilátky proti COVID-19.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového
 

Pokud hledáte čistě přírodní kosmetiku na přírodní bázi - černé mýdlo je určitě pro vás! Navzdory svému názvu velmi dobře pečuje o pleť, čistí ji a má mnoho vyživujících vlastností. Podívejte se sami, co naše pleť získá, když jo začneme používat, a jak to ovlivní naše zdraví a pohodu.

Láhev vody se stala symbolem zdravého životního stylu. Je však třeba si uvědomit, že voda není totéž co voda.

Test COVID19 Ag je rychlý imunochromatografický test pro kvalitativní detekci specifických antigenů SARS-CoV-2 přítomných v lidském nosohltanu a hltanu. Tento test je určen pro profesionální diagnostiku in vitro a má pomoci při včasné diagnostice infekce COVID19. Tato metoda je považována za screeningovou metodu.