10 národních, tradičních a oblíbených bahamských jídel

02.04.2023

Bahamská kuchyně je bohatá na tradiční i exotická jídla, která odrážejí kulturu a geografii země.

Zde je seznam 10 národních, tradičních a oblíbených bahamských jídel:

  1. Conch salad: Conch (mořští šneci) jsou bahamskou specialitou a salát z lastur je jedním z nejoblíbenějších pokrmů. Tento křupavý salát obsahuje čerstvé syrové kousky masa mořských šneků smíchané se zeleninou, citrusovou šťávou a kořením.
  2. Krakelovaný konž: Krakelovaný konž (Cracked conch)  je další oblíbený pokrm, který se skládá z masa mořských šneků obaleného v těstíčku a usmaženého dozlatova. Tento chutný pokrm se často podává s hranolky nebo rýží a salátem.
  3. Bahamský rybí guláš: Bahamský rybí guláš (Bahamian stew fish) je pikantní a chutná polévka, která se připravuje z čerstvých ryb, rajčat, cibule, papriky a dalších zeleninových a kořeněných přísad. Tento tradiční pokrm se často podává s rýží nebo bahamským koláčem Johnnycake.
  4. Johnnycake: Johnnycake je bahamský kukuřičný chléb, který se peče dozlatova a je mírně sladký. Tento chléb se často podává jako příloha k mnoha bahamským pokrmům, jako je dušená ryba nebo smažený mořský šnek.
  5. Peas 'n' rice: Peas 'n' rice je tradiční bahamské jídlo, které se skládá z rýže smíchané s fazolemi, slaninou nebo šunkou, rajčaty, cibulí a kořením. Toto jídlo je základem bahamské kuchyně a často se podává jako příloha k masu nebo rybě.
  6. Guava duff: Guava duff je tradiční bahamský dezert, který se skládá z houbového těsta plněného guavovým pyré. Dezert se zabalí do utěrky, uvaří se ve vodě a poté se nakrájí na plátky. Guava duff se často podává s hustou sladkou vanilkovou omáčkou.
  7. Souse: Souse je pikantní bahamská polévka, která se připravuje z masa (například kuřecího, vepřového nebo krůtího), zeleniny (zejména cibule a papriky), citrusové šťávy a koření. Polévka se vaří pomalu, aby se všechny chutě dobře promísily, a často se podává s čerstvým chlebem nebo Johnnycake.
  8. Rock lobster: Humr skalní, známý také jako bahamský humr, je na Bahamách další oblíbenou pochoutkou. Tyto chutné mořské plody se připravují na grilu, pečené nebo dušené a často se podávají s máslem nebo česnekovou omáčkou.
  9. Kuře v sáčku: Kuře v sáčku (Chicken in the bag) je oblíbené bahamské jídlo, které se připravuje tak, že se kousky kuřete obalí ve směsi koření, zabalí do alobalu nebo sáčku na pečení a upečou na grilu nebo v troubě. Výsledkem je křehké a šťavnaté maso s křupavou kůrkou.
  10. Sky juice: Sky juice je oblíbený bahamský nápoj z čerstvého kokosového mléka, ginu a kondenzovaného mléka. Tento osvěžující a sladký koktejl se často podává s ledem a je oblíbeným společníkem na večírcích a plážových párty.

Těchto 10 národních, tradičních a oblíbených bahamských jídel představuje širokou škálu chutí a textur, které odrážejí bohatou kulturu a geografii souostroví. Bahamská kuchyně je silně ovlivněna karibskými, africkými a britskými tradicemi, ale díky místním surovinám a čerstvým mořským plodům si zachovává svůj jedinečný charakter.

Nejnovější články

Přečtěte si jako první, co je nového